AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

I morčátku či králíkovi uděláte radost s přípravky AROMAFAUNA

06.11.2018

I morčátku či králíkovi uděláte radost s přípravky AROMAFAUNA

V mém okolí je úplně normální, že narozeniny či Vánoce neslaví jen dvounozí členové rodiny, dárečky dostávají i čtvernožci. Pejsci a kočky jsou obdarováni nějakou novou hračkou či speciálním pamlskem. Ale co zvířátka menší – morčata, křečci, potkani či králíčci? Když se už blíží Vánoce, neměli bychom zapomínat ani na ně.

 

Řada přípravků AROMAFAUNA má uplatnění i u těchto druhů domácích zvířat, i když si to možná na první pohled neuvědomujete. Jakou formou tedy pro ně můžete využít účinky éterických olejů?

I pro drobná zvířata je určen imunitu podporující přípravek IMUNOFAUNA či dietetický přípravek PAPENDO pozitivně ovlivňující trávení. Obsažené éterické oleje působí zároveň proti střevním parazitům a podporují přirozenou střevní mikroflóru. Při čištění a desinfekci zvířecích příbytků nezapomeňte na FAUNA DESINF. Lze jej využít i pro desinfekci podestýlky. Pro zlepšení mikroklimatu v kotci či jiném chovném prostoru lze použít přímo éterické oleje, které kápneme na podestýlku. Složky olejů se totiž vypařují do ovzduší, kde mohou působit proti nepříznivým mikroorganismům. Pro intenzivnější působení lze éterické oleje v 3% koncentraci i nanést a jemně vmasírovat do uší (vhodná je např. směs CANDIOL či ANTIOXI v mandlovém oleji). Účinné sloučeniny se tak vstřebají i přímo do organismu zvířete, kde pozitivně působí.

 

Při specifických zdravotních potížích pomohou i další voňaví pomocníci:

-     Mycí oleje HY­‑FLEA a HY­‑INSI při napadení všenkami, např. u morčat. Před nanesením oleje je důležité srst důkladně namočit a opláchnout, aby nabobtnala a lépe se následně zbavila nečistot. Množství 2–5 ml oleje naředíme do 100 ml vody, protřepeme a následně aplikujeme do hodně mokré srsti směrem od hřbetu. Provedeme masáž a srst opláchneme vlažnou vodou. Zpočátku je vhodné aplikaci opakovat denně. Lze i naředit mycí olej HY­‑FLEA 1 : 5 s teplou vodou a nastříkat přímo do srsti bez oplachu. Vzhledem k malé velikosti zvířat nepoužívejte intenzivnější ředění.

 

-     Ušní olej FAUNA OTIS při ušním svrabu, kterým trpí zejména králíci.

-     Hojivý balzám FAUNA PADS pro ošetření otlaků na tlapkách, např. u morčat.

-     MYCOS BALZAM pro ošetření kůže postižené plísňovým onemocněním. Potřebná je dlouhodobá aplikace.

-     Hojivý HELP BALZAM vhodný pro urychlení hojení ran, včetně těch pooperačních.

 

MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.