AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Na vlnách AromaFauny a AromaFlory

18.01.2016

Na vlnách  AromaFauny a AromaFlory

V květnu jsem se zúčastnila jednodenního kurzu AromaFauny v Pardubicích. Hlavní náplní kurzu bylo seznámení s veterinárními aromaterapeutickými výrobky pro zvířata. Názornou ukázku mytí těmito výrobky provedla na pejscích Shih-‑tzu zkušená majitelka psího salónu paní Daniela Čermáková. Kurz samotný vedla paní Michaela Švorcová.

 

Příjemně mě překvapila nejen hojná účast profesionálů, hlavně lidí z psích salonů, ale i náplň kurzu – teorie s praxí se příjemně doplňovaly, a tak nedalo mnoho práce sledovat souvislosti a chápat informace, které přicházely. Zaujala mě šíře nabízených výrobků: pro představu zmíním třeba olej při páchnoucím dechu pejska FAUNA ORAL, při zubním kamenu FAUNA DENTOL, prostředky na ošetření uší a nosu, tlapek, speciální výrobky jako FAUNA CELIBAT pro háravé feny, výrobky proti parazitům a mycí oleje.

 

 

Pro lidi, kteří jsou zvyklí používat standardní zvířecí kosmetiku, tedy ne na přírodní bázi, bylo překvapením, že k dosažení dobrého vzhledu psí srsti stačí mnohem méně prostředků, než jsou zvyklí. A tak když si vezme člověk tužku do ruky a začne počítat, na jak dlouho mu vydrží výrobek AromaFauny a jakého výsledku dosáhne třeba jen mycím olejem, vyjde brzy najevo, že ve srovnání s jinými výrobci ušetří. A to nemluvím o psychickém a fyzickém stavu zvířete. V těle se mu neusazují žádné nezdravé chemické látky, které mohou dráždit nejen zvíře samotné, ale mohou vyvolávat i alergické reakce lidí kolem něj. Při používání aromaterapeutických výrobků se zvířata stávají uvolněnější a spokojenější.

 

 

Zpět ale ke kurzu v Pardubicích. Myslím, že nepřeháním, když řeknu, že se každý těšil nebo byl alespoň zvědavý na ukázku mytí. Pejsek Shih-‑tzu byl hotová modelka a vypadalo to, že mu zájem obecenstva dělá dobře. Sama za sebe mohu říci, že jsem byla dost překvapená tím, jak dobře mycí olej pouští nečistoty. Vanička se špinavou vodou, ve které pejsek stál, neustále poutala naše zraky. Po koupeli nastalo fénování a česání. Tehdy se začaly objevovat otázky typu: „To nepoužíváte žádný rozčesávač?“ Paní Daniela Čermáková trpělivě a se zájmem zodpovídala naše otázky. Na srst po umytí nic nepoužila. A světe, div se, rozčesala ji bez problémů! O jemnosti srsti jsme se také osobně přesvědčili – zkrátka jsme si ji osahali. Byla jemná a ladně splývala kolem pejskova těla. Po koupeli mě zaujalo, pro mě důležité, chování zvířete – pejsek vesele cupital sem a tam, byl viditelně dobře naladěný, nikde se neškrábal, nekousal, zkrátka působil velmi spokojeně.

 

 

Myslím, že kurz AromaFauny a ukázka mytí lidi inspirovala a ukázala jim nové možnosti, jak o zvíře pečovat. AromaFauna je podle mě pro opravdové milovníky zvířat, pro lidi, kterým záleží na celkovém zdraví a spokojenosti jejich zvířecího společníka.

 

 

Teď ovšem odbočím od AromaFauny a zmíním se o AromaFloře, která si v naší domácnosti získala také své místo. Koncem dubna jsem si ze zvědavosti zakoupila INSECT-‑STOP. Začátkem června už se naskytla situace, kdy jsme ho mohli použít. Přiznám se, že patřím mezi „nevěřící Tomáše“, kteří když nevidí něco na vlastní oči, nevyzkouší to, nehodlají pět ódy. K vyzkoušení INSECT-‑STOPu jsem přistupovala s lehkou nedůvěrou, protože vím, jak jsou škůdci odolní a jen tak se svého zdroje obživy nevzdávají.

 

 

INSECT-‑STOP jsme začátkem června použili na keř ibišku, který napadly mšice a vysávaly ještě malinké květní pupeny, dále na víno, které v té době mělo malé zelené kuličky hroznů, na kterých se usadili malí černí brouci a začali s vinobraním. Do třetice jsme použili INSECT-‑STOP na rostliny paprik, které v té době ještě neměly plody a vypadalo to, že je tento rok ani mít nebudou. Jejich listy byly pokroucené a některé z nich nahnědlé, jakoby spálené. Jelikož se rostliny většinu dne na přímém slunci nenacházejí, bylo nemožné, aby je spálilo slunce. Namíchali jsme podle návodu přírodní postřik z INSECT-‑STOPu a obešli tato tři místa. Po dva nebo tři večery jsme rostliny a keř postříkali. A výsledek? Mšice vyschly, černí brouci zmizeli neznámo kam, listy paprik se vzpamatovaly a „narovnaly“. S potěšením teď sklízíme. Zajímavé je, že se na těchto rostlinách už žádní nevyžádaní návštěvníci neobjevili, takže nulová recidiva. Tímto děkuji za prima výrobek a jen tak dál.

 

Zdraví a hezký podzim přeje

Milena Nováková, distributorka v Nizozemí a Belgii