AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro drobná zvířata doporučujeme

KONEC se značkováním!

17.09.2020

Je to náš kamarád, který má sice svůj prostor v kleci, ale většinu času tráví s námi v bytě na volno. Je mu nyní rok a začal nám značkovat na různých místech v bytě. Začalo to občas po návštěvě kamarádky s jejím pejskem – Bišonkem.

přečíst článek

Plísňová onemocnění kůže u drobných zvířat

04.08.2020

Dermatofytóza – pod tímto názvem se skrývá plísňové onemocnění kůže, jehož původcem je skupina plísní označovaných jako dermatofyta. Napadají rohovějící část pokožky, ale i jiné kožní struktury, jako např. chlupy.

přečíst článek

HRAČKY PRO DROBNÁ ZVÍŘATA

20.04.2020

Pořídíte si drobného hlodavce, veškeré vybavení, kvalitní krmení, napáječku s VITAMÍNEM C i domeček a těšíte se na společné soužití. Po čase se vám zdá, že mu stále něco chybí?

přečíst článek

Drobní hlodavci – barevné myši

07.04.2020

Někdo bere myš jako škůdce a někdo zase jako domácího mazlíčka. Myšky se chovají nejlépe ve skupinách, jako ve volné přírodě.

přečíst článek

PAPENDO – podpora zdravého trávení pro ptáky a drobné savce

09.03.2020

Potíže se zažíváním mají i drobní ptáci. Díky tomuto problému začala spolupráce s Ing. Janou Kamberskou, dlouholetou chovatelkou papoušků a exotických ptáků.

přečíst článek

Burunduk páskovaný (Tamias sibiricus)

04.02.2020

… je zemní veverka, která je podstatně menší, než ta naše česká. Velmi podobná je americkým zemním veverkám – čipmankům. Burunduk žije divoce původně na území Ruska.

přečíst článek

ŽIVOT DROBNÝCH ZVÍŘAT

13.01.2020

Velká část populace, hlavně té české, má doma alespoň jedno zvíře. Jedná se převážně o rodiny. Děti pomalu dorůstají a začínají vyvíjet nátlak.

přečíst článek

Ježek bělobřichý (Atelerix albiventris)

10.12.2019

Tento nenáročný domácí mazlíček pochází z afrického kontinentu. U nás si získává postupně stále větší popularitu. Dorůstá cca 400 g a dožívá se kolem 4 let. Ježek většinu dne prospí, protože je to noční tvor. Aktivní začíná být až navečer, i to je individuální.

přečíst článek

Činčila vlnatá (Chinchilla lanigera)

11.11.2019

Žije na severu Chile, kde je už téměř vyhubeným hlodavcem. U nás je oblíbeným druhem, který se daří chovatelům rozmnožovat. Vzhledem vás zaujme velkýma černýma očima, dlouhýma ušima a huňatým ocasem, který má až třetinovou délku těla. Zadní nohy má silné, proto rychle běhá a skáče.

přečíst článek

Psoun prériový

15.10.2019

Psoun prériový je denní hlodavec, který je specifický v projevu – štěkání. Jeho název sice spoustě lidí přijde podobný psovi, ale není to tak. Pochází z prérie Severní Ameriky od Kanady až po Mexiko.

přečíst článek