AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

KRÁLÍČCI - NEJČASTĚJŠÍ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY JAK MŮŽE POMOCI AROMAFAUNA?

05.04.2019

KRÁLÍČCI - NEJČASTĚJŠÍ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY JAK MŮŽE POMOCI AROMAFAUNA?

Kokcidióza: jedná se o život ohrožující parazitární onemocnění, při němž dochází k postižení jater. Při zjištění klinických projevů je třeba provést léčbu dle pokynů veterinárního lékaře. Pro prevenci v chovu však můžeme využít přípravky IMUNOFAUNA (působící na imunitní systém) či PAPENDO (podporuje trávení a éterické oleje např. z česneku působí i proti parazitům). Eventuálně lze využít směs éterických olejů CANDIÖL, jejíž složky jsou účinné i proti kokcidiím. Podávejte 2 kapky na den např. na tvrdý chleba nebo na seno.

 

Při chovu králíků je důležitá hygiena. Pokud je zvířátko chováno na špinavé podestýlce, určitě mu neprospíváte. Králíci jsou navíc citliví na toxiny z plísní, které se v nekvalitní podestýlce mohou vyskytovat. Při péči o králičí příbytek určitě využijete desinfekční přípravek FAUNA DESINF, mikroklima zlepšíte i éterickými oleji, které mají antibakteriální, protivirové či protiplísňové účinky (stačí pár kapek na seno nebo podestýlku). Vhodné jsou CANDIÖL, dobromysl anebo mateřídouška.

 

ušní svrab: toto onemocnění způsobují drobní roztoči, kteří umí králíčka velmi potrápit. Díky svému složení je v tomto případě užitečným pomocníkem ušní olej FAUNA OTIS. Obsahuje totiž éterické oleje z tymiánu a čajovníku, které jsou proti roztočům účinné.

 

Strašákem při chovu králíčků jsou zejména dvě infekční choroby – myxomatóza a mor králíků. Obě onemocnění jsou často smrtelná. Své králíčky účinně ochráníte vakcinací. Jelikož k přenosu dochází i pomocí hmyzu, je vhodné používat i přípravky s repelentními účinky – např. INSI SPRAY nebo FAUNA SPOT.

 

V srsti králíků se mohou vyskytnout nezvaní hosté - kožní paraziti jako blechy, vši nebo dravčíci. Z našich výrobků je k ošetření králíka možné využít mycí oleje HY-FLEA nebo HY-INSI, které proti těmto ektoparazitům pomohou. Mycí oleje neovlivňují negativně kůži ani srst – nedochází ke smývání kožního filmu. Koupání se tedy nemusíte obávat. Lze i naředit mycí olej HY-FLEA 1:5 s teplou vodou a nastříkat přímo do srsti. Na místě je použít i desinfekci, např. FAUNA DESINF.

 

Králíci jsou při nevhodných chovných podmínkách náchylní k infekcím dýchacího aparátu (nakažlivá rýma, záněty plic). U králíčka je nápadné frkání, výtok z čumáku. Onemocnění, které způsobuje např. bakterie jménem Pasteurella, může mít za následek i úhyn. Proto je potřeba dbát na správnou hygienu, vhodnou potravu (změny v krmení neprovádět náhle), kvalitní podestýlku a nevystavovat zvířátko stresu. Při péči o příbytek pomůže třeba FAUNA DESINF s desinfekčními účinky. Imunitní systém podpoříte i přípravkem IMUNOFAUNA. Obsažené éterické oleje z mateřídoušky nebo saturejky působí na dýchací systém velmi pozitivně.

 

Ani králíčkům se nevyhýbají plísňová onemocnění kůže. S tímto problémem pomůže MYCOS BALZAM. Postižené místo je třeba mazat dlouhodobě (jeden až dva měsíce), aplikujeme každý den.