AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro koně doporučujeme

PODLOMY

03.03.2021

Nepříjemný a většinou dlouhodobý problém. Jedná se o zánět kůže vyskytující se většinou na zadní straně spěnek, z boku táhnoucí se dopředu, ale i na patkách kopyt.

přečíst článek

HŘÍBĚ

12.02.2021

Dlouhých 333 dní čekáme, než vše doroste a dozraje tak, jak si to příroda nastavila.

přečíst článek

Hniloba kopyt u koní

29.10.2020

Vlhké bahnité prostředí + méně pohybu… To, čemu se dá těžko předejít v období sychravého podzimu/zimy. Bohužel také jeden z hlavní faktorů vzniku hniloby kopyt.

přečíst článek

ATYPICKÁ MYOPATIE KONÍ

29.07.2020

Onemocnění postihující srdeční i kosterní svalovinu. Jedná se o intoxikaci hypoglycinem A, což je látka obsažená v semenech javoru klen. Intoxikace se vyskytuje sezónně na jaře a na podzim.

přečíst článek

Pomozte svému koníkovi lépe se nadechnout

14.07.2020

Koně často velmi pozitivně reagují na působení éterických olejů. Některé jim mohou velmi pomoci i při dýchacích potížích. Éterické oleje působí díky svým antimikrobiálním účinkům, mají však i přímý vliv na tkáně dýchacího systému, pomáhají např. tišit kašel.

přečíst článek

PAPILOMATÓZA

02.03.2020

Znáte to. Je krásný den, vyčistíte svého koně, nasedláte. Je čas na uzdečku a přijde vám, že kůň je citlivější na uši víc, než kdy dřív. Možná si uvědomíte, že kůň podobně reaguje delší dobu, jen jste tomu nevěnovali dostatek pozornosti.

přečíst článek

CPL – CHRONICKÝ PROGRESIVNÍ LYMPHOEDÉM

20.01.2020

snížená elasticita kůže.Onemocnění převážně chladnokrevných, fríských koní, irských cobů a ostatních, pro které jsou charakteristické rousy.

přečíst článek

CHŘIPKA?

18.11.2019

Změna počasí s sebou nese spoustu nástrah a chřipka je jednou z nich. Na cestách všudypřítomný kapesník a nosní olej. Už jsme za život pár chřipek prodělali, dalo by se říci „bez problémů“, ale co třeba koně?

přečíst článek

BORELIÓZA U KONÍ

21.10.2019

Ano, i koně se mohou nakazit boreliózou. Toto onemocnění se velmi těžko diagnostikuje. Většinou veterinář musí vyloučit všechny ostatní onemocnění s podobnými příznaky.

přečíst článek

VELKÝ ÚKLID

17.09.2019

Je tu konec léta, zvířata vykoupaná, spokojená a vy se psychicky připravujete na generální úklid sedlovny? Vše vynosit, zamést a nakonec vydesinfikovat a vytřít.

přečíst článek