AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Kopyta a jejich problémy

05.11.2020

Kopyta a jejich problémy

Koňské kopyto je velmi složitý orgán. Je to základní kámen, o který je třeba se řádně starat a dbát na jeho kvalitu. Je odrazem správné výživy, životního prostředí, pohybu a podkovářských prací.

 

Pro koně je důležitá čistá, suchá podestýlka a každodenní čištění. Ke každodenní péči je dobré připojit i mazání kopyta. HOOFINOL BALM zajišťuje vláčnost, pružnost rohoviny a zamezuje praskání. Aplikuje se na omytá kopyta.

Vlhké, bahnité prostředí a méně pohybu… To, čemu se dá těžko předejít v období sychravého podzimu/zimy. Bohužel také jeden z hlavní faktorů vzniku hniloby kopyt. Tu poznáme už jen díky páchnoucí černé změněné rohovině objevující se především v postranních rýhách a na střelce. Pokud je hniloba neléčená, kůň začíná kulhat. V tomto případě doporučujeme:

 

HOOFINOL RAPID

Jedná se o lihový přípravek se širokým spektrem účinku používaný ke každodenní dezinfekci kopyta. Při akutní „vlhké“ hnilobě dochází během několika dní k zasušení a zastavení procesu změny rohoviny. Líh a éterické oleje působí proti širokému spektru bakterií a plísní. Doporučujeme kombinovat s:

 

HOOFINOL CARE

Tento přípravek s hustší konzistencí je vyrobený pro boj s hnilobou kopyt. Obsažený lanolin brání pronikání vlhkosti do postižené části, zatímco éterické oleje uvolňují účinné molekuly.  Přípravek využijte i při ošetřování podlomů či jiných ran, při ošetření kůže kolem korunky a patek.

 

 

Kateřina Glozová