AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

ŠRÁMY, KOPANCE, KOUSANCE

21.05.2019

ŠRÁMY, KOPANCE, KOUSANCE

Z výběhu si toho koně přinesou hodně. Ať se to stane během her, šarvátek nebo omylem zavadí např. o ohradu. V tu chvíli pro ně můžeme udělat pouze jedinou věc. Být připraveni pomoci a mít ty správné přípravky. Pokud se jedná o drobná zranění, doporučujeme HELP BALZAM. Ten se svým složením přiřazuje k přípravkům s velkým polem působnosti. Slouží k regeneraci a aktivaci činnosti buněk pokožky. Účinné složky éterických olejů z badyánu a fenyklu mají hojivé vlastnosti. Je vhodný k masáži malých ran, drobných poranění, jizev či zánětlivých procesů.

 

Mohou se objevit také plísňová onemocnění, které si zvířata ve výběhu předají. Všimneme si, že srst vypadává, tvoří se šupiny, zvíře je neklidné. MYCOS BALZAM je přípravek vhodný pro péči o pokožku se sklonem k plísňovým či kvasinkovým onemocněním. Obsažené silice z mateřídoušky a čajovníku jsou známé svými silnými dezinfekčními i antimykotickými účinky. Díky vysokému podílu lanolínu se nemísí s vodou a nedochází k očištění balzámu zvířetem při olizování a přípravek tak dokonale chrání postiženou pokožku.

 

Ovšem vypadávání srsti, neklid a svědění mohou mít za následek i paraziti žijící v srsti zvířete.  Je potřeba se chvíli zastavit a pozorně sledovat poškozené místo. Pokud vidíte pohyb, je to jasné.

 

V tuto chvíli je velmi užitečný ANTIPARAZIN. Jedná se o směs éterických olejů z levandule, eukalyptu a tymiánu vhodná k odpuzování parazitů žijícím v srsti a kůži. Smícháním ANTIPARAZINU s olejovým základem vytvoříte ochrannou směs. Mezi vhodné nosiče patří především jojobový olej či FAUNA LECITOL N.

 

Popřípadě NEDEMOD zklidňuje podrážděnou, strupovitou pokožku, pomáhá i při péči o kůži postiženou demodikózou. Roztoči způsobující toto onemocnění jsou citliví na éterické oleje pocházející z hřebíčku, levandule, čajovníku, zederachu indického, šalvěje či ylang -ylang.

Jako prevenci doporučujeme zvíře umývat mycím olejem HY-INSI, nebo HY-NEDEMOD s repelentním účinkem.

 

Kateřina Horáková