AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro koně doporučujeme

CPL – CHRONICKÝ PROGRESIVNÍ LYMPHOEDÉM

20.01.2020

snížená elasticita kůže.Onemocnění převážně chladnokrevných, fríských koní, irských cobů a ostatních, pro které jsou charakteristické rousy.

přečíst článek

FRÍSKÝ KŮŇ

13.01.2020

Název dostal podle holandské provincie Friesland. Kořeny tohoto plemene sahají až k Římanům, kteří ho chovali coby (nevzhledného) těžkého koně pro jeho výkonnost.

přečíst článek

CHŘIPKA?

18.11.2019

Změna počasí s sebou nese spoustu nástrah a chřipka je jednou z nich. Na cestách všudypřítomný kapesník a nosní olej. Už jsme za život pár chřipek prodělali, dalo by se říci „bez problémů“, ale co třeba koně?

přečíst článek

HISTORIE VÝVOJE KONÍ

11.11.2019

U koně domácího je důležitá každodenní péče. Udržet zdravou, lesklou srst nám pomůžou MYCÍ OLEJE s různým zaměřením. Pro snadnější rozčesání hřívy a ocasu je vhodný FELLEOL.

přečíst článek

BORELIÓZA U KONÍ

21.10.2019

Ano, i koně se mohou nakazit boreliózou. Toto onemocnění se velmi těžko diagnostikuje. Většinou veterinář musí vyloučit všechny ostatní onemocnění s podobnými příznaky.

přečíst článek

APPALOOSA

15.10.2019

Název APPALOOSA vznikl podle řeky Palouse protékající státy Washington a Idaho. Patří nádherným koním, kteří stáli už po boku indiánů kmene Nez Percé.

přečíst článek

VYZPOVÍDALI JSME NAŠI VETERINÁŘKU

30.09.2019

Správná zoohygiena je zásadní nejen při péči o kopyta, jedná se o opatření, kterými můžeme předejít řadě zdravotních problémů…

přečíst článek

VELKÝ ÚKLID

17.09.2019

Je tu konec léta, zvířata vykoupaná, spokojená a vy se psychicky připravujete na generální úklid sedlovny? Vše vynosit, zamést a nakonec vydesinfikovat a vytřít.

přečíst článek

Oddych po sezóně

03.09.2019

Oddych po sezóně potřebujeme nejen my lidé, ale i zvířata. Koně se zaměřením do vysokého sportu, vytrvalostních disciplín, ale i koně v tréninku. Nesmíme však opomenout koně starší. Ti mají svá nejlepší léta za sebou, odpracováno mnoho hodin a někteří mají na svých kontech nespočet trofejí.

přečíst článek

Parazité koní

03.09.2019

Kolikrát lidským okem neviditelní, přesto velice zákeřní. Vyskytují se všude kolem nás a spousta z nich má v oblibě naše chlupaté řehtající miláčky. Na trhu je mnoho chemických přípravků, ale příroda má vždy navrch.

přečíst článek