AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro koně doporučujeme

SVRAB

08.07.2019

Původcem tohoto kožního onemocnění je zákožka svrabová nebo další roztoči, jako např. Chorioptes nebo Psoroptes. Je to malý, okem téměř neviditelný tvor. Má kulaté tělo s mírně vypouklou hřbetní částí, ze které rostou chlupy.

přečíst článek

VITAMÍN C

18.06.2019

Nejrychlejší plemeno, vyšlechtěné v Anglii během 18. století. První byl Byerley Turk, pravděpodobně achal-teke. Jeho syn Jig a vnuk Herod jsou zakladateli skvělé linie dostihových koní.

přečíst článek

Darovanému koni na zuby nekoukej

11.06.2019

Kdyby se toto přísloví mělo brát doslova, nový přírůstek do rodiny by mohl mít časem velké problémy.

přečíst článek

Jarní přípravy a úpravy.

03.06.2019

Ne každý kůň to má rád, ale je to potřeba. Po dlouhé zimě, z jara prach a pot. To vše zanáší pokožku, způsobuje svědění, šupiny, lupy.

přečíst článek

ŠRÁMY, KOPANCE, KOUSANCE

21.05.2019

Z výběhu si toho koně přinesou hodně. Ať se to stane během her, šarvátek nebo omylem zavadí např. o ohradu. V tu chvíli pro ně můžeme udělat pouze jedinou věc. Být připraveni pomoci a mít ty správné přípravky.

přečíst článek

VÍTÁME JARO

03.05.2019

Nejkrásnější období roku. Kam se podíváte, tam to kvete. S každým nádechem vám projede tělem směs příjemných, různorodých vůní. Jste přehlceni pozitivní energií, kterou s radostí posíláte dál. Lidé se usmívají, ptáci zpívají, psi, kočky a koně radostně pobíhají po zelené trávě.

přečíst článek

A teď něco pro koňáky

01.05.2019

Možná jste zaznamenali, že jsme na začátku letošního roku nachystali nové přípravky pro koně, konkrétně pro péči o kopyta. Podnět pro vytvoření řady pro koně přišel samozřejmě od Vás – chovatelů.

přečíst článek

SRST KONÍ BEZ PARAZITŮ

18.02.2019

Nejspíš každý z nás, majitelů koní, se setkal s nezvaným hostem v srsti zvířete. Je to nepříjemné jak pro zvíře, tak pro jejich majitele.

přečíst článek

PROJÍŽĎKY NA KONI BEZ PŘÍTOMNOSTI OBTÍŽNÉHO HMYZU?

18.02.2019

Představa zeleného voňavého lesa, klidná vyjížďka v tričku za zpěvu ptáků… Tato krásná představa je rázem zničená, když se váš kůň začne ohánět po hmyzu, který když neokusí zvíře, usedne na vás.

přečíst článek