AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Vaše zkušenosti - koně

SRST KONÍ BEZ PARAZITŮ

18.02.2019

Nejspíš každý z nás, majitelů koní, se setkal s nezvaným hostem v srsti zvířete. Je to nepříjemné jak pro zvíře, tak pro jejich majitele.

přečíst článek

PROJÍŽĎKY NA KONI BEZ PŘÍTOMNOSTI OBTÍŽNÉHO HMYZU?

18.02.2019

Představa zeleného voňavého lesa, klidná vyjížďka v tričku za zpěvu ptáků… Tato krásná představa je rázem zničená, když se váš kůň začne ohánět po hmyzu, který když neokusí zvíře, usedne na vás.

přečíst článek

KTERÉ MYCÍ OLEJE LZE POUŽÍT U KONÍ?

18.02.2019

Blíží se jaro a mnoho z nás se nemůže dočkat, až naše koně (hlavně ty 24/7 venku) podstoupí důkladnou koupel. Nejen že jim odlehčíme od nahromaděné soli z potu, od prachu a jiných nečistot, ale dojde k ošetření kůže a srsti.

přečíst článek

Letní vyrážka koní

05.09.2018

I když už je léto za námi, máme před očima spoustu drobností, které nám toto období budou ještě nějakou dobu připomínat… třeba suvenýry vystavené na poličce nebo pěkné opálení. S letním počasím ale mohou být spojeny i nepříjemnosti. Pro chovatele koní je jednou takovou letní vyrážka koní (či letní dermatitida), která dokáže jejich miláčky velmi potrápit.

přečíst článek

Kůň a aromaterapie

09.05.2018

Už od mala jsem milovnice koní. V lednu 2017 jsem si koupila koníka, na kterém jsem dva roky jezdila. Je to anglický plnokrevník a jmenuje se Tajnaron.

přečíst článek

Pomocníci při péči o kopyta u koní

06.02.2018

Kopyto není jen tak nějaká „bota“, o kterou se není třeba starat. Je to složitý orgán, do kterého se promítá úroveň péče o celé zvíře. Zajímavé je, že vývojově se vlastně jedná o analogii našeho prstu a nehtu. Kromě zprostředkování pohybu je důležité i pro funkci kardiovaskulárního systému (funguje jako pumpa podporující návrat žilní krve do srdce) a pro správný metabolismus.

přečíst článek

Pomocníci při péči o kopyta u koní

20.04.2017

Kopyto není jen tak nějaká „bota“, o kterou se není třeba starat-je to složitý orgán, do kterého se promítá úroveň péče o celé zvíře. Zajímavé je, že vývojově se vlastně jedná o analogii našeho prstu a nehtu. Kromě zprostředkování pohybu je důležité i pro funkci kardiovaskulárního systému (funguje jako pumpa podporující návrat žilní krve do srdce) a pro správný metabolismus. Udržet kopyta zdravá je tak pro chovatele koní důležitým úkolem.

přečíst článek

Dermatofytózy koní

20.04.2017

Pod tímto názvem se skrývá plísňové onemocnění kůže, jehož původcem je skupina plísní označovaných jako dermatofyta. Napadají rohovějící část pokožky, ale i jiné keratinizované struktury, jako např. chlupy. Izolované mohou být i při plísňových onemocnění kopyt (onychomykózy).

přečíst článek

Lidé a zvířata – antibiotika nebo bylinky?

18.01.2016

Pracuji s Aromaterapií Karel Hadek 21 let jako kosmetička. Je mi 51 let a myslím, že jsem toho v životě viděla a slyšela dost. Líbí se mi, jak se v poslední době začíná kritizovat chemie v potravinách a jejich kvalita, totéž by mělo být i v kosmetice, potravinových doplňcích, a také zdravotnictví a veterinární péči!

přečíst článek

Svrab v koňských rousech

05.01.2016

Asi pře šesti měsíci jsem objevila u našeho koně Faraona, Irského coba, v rousech svrab. Ihned byla zahájena léčba odčervením a antibiotiky. Ovšem účinek to nemělo zase až tak ,,účinný“.

přečíst článek