AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro plazy doporučujeme

Felsuma madagaskarská (Phelsuma madagascariensis)

10.12.2019

Tento nejrozšířenější druh gekona žije v pralesích ostrova Madagaskar v Indickém oceánu. Pobývá hlavně na stromech a díky příchytným lamelám na prstech se udrží i na hladkém povrchu, třeba i skle. Patří mezi šplhavé gekony, aktivní je převážně ve dne. Jsou velice vyhledávanými zvířaty pro začátečníky.

přečíst článek

Krajta královská

04.11.2019

Krajta královská se vyskytuje na pobřeží západní a střední Afriky. Jedná se o velmi nenáročného klidného hada, který je vhodný pro úplné začátečníky. Dospělí jedinci dosahují délky zhruba 150 cm, výjimečně i 180 cm.

přečíst článek

Gekončík noční

08.10.2019

Gekončík noční pochází z území Afghánistánu, Pákistánu a Indie. Noční, protože jsou aktivní převážně v noci. Řadí se do skupiny nenáročných zvířat pro domácí chovy i začátečníků.

přečíst článek

VODNÍ ŽELVY

17.09.2019

Než si pořídíte vodní želvičku, potřebujete pár dobrých rad. Musíte si uvědomit, že toto zvířátko nebude klasickým ochočeným domácím mazlíčkem. Dožívají se vysokého věku a neplatí řeči „v malým prostoru vám nevyroste“, dorůstají totiž až 25 cm po celé délce krunýře.

přečíst článek

Leguán zelený (Iguana iguana)

13.08.2019

Tento stromový a zemní ještěr pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Většinu dne tráví ve vysokých stromech a při deštích se zdržuje u země, kde je tepleji. Je aktivní přes den, kdy výborně šplhá a plave.

přečíst článek

Suchozemské želvy

08.07.2019

V současné době se dá sehnat několik druhů suchozemských želv, které mají jiné požadavky na péči, protože pochází z různých kontinentů. Jelikož některé druhy jsou chráněny, musí mít chovatel vystaven certifikát CITES. Taková zvířata musí být nahlášena na daných úřadech, cílem je zamezení pašování.

přečíst článek

Chameleon jemenský

18.06.2019

Chameleon jemenský pochází z Jemenu a Saudské Arábie. Tento druh terarijního zvířete je nejvíce náročný na chov. Většinou se dožívá v zajetí 4 – 5 let.

přečíst článek

Jak udržovat příbytky našich mazlíčků v čistotě?

27.05.2019

Než si přineseme domů nového kamaráda, je zapotřebí připravit čistý příbytek, ať je to klec nebo terárium.

přečíst článek

Ještěrky a želvičky

13.05.2019

Když si pořídíme terarijní zvířátko, tak si spousta budoucích chovatelů myslí, že nic tak zvláštního nepotřebují, ale opak je pravdou.

přečíst článek

Plazi a „éteráky“ - Jak na to?

05.02.2019

Naši plazí mazlíčci (ať už ještěři, želvy nebo hadi) nám přinášejí radost, ale nesmíme při péči o ně zapomínat na povinnosti týkající se hygieny. Mnoho éterických olejů působí proti bakteriím, a to včetně salmonel a odolných mykobakterií. Proto je náš přípravek FAUNA DESINF skvělým a užitečným pomocníkem i pro chovatele plazů.

přečíst článek