AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro plazy doporučujeme

Agama vousatá – australská

12.05.2020

Ve volné přírodě se vyskytuje pouze v Austrálii, kde je chráněným druhem. Jejím přirozeným přírodním prostředím jsou suché a polosuché lesy, křovinaté planiny, polopouště a pouště – oblasti s nedostatkem srážek.

přečíst článek

Chameleon pardálí (Furcifer pardalis)

17.02.2020

Jsou to nejvíce zbarvení chameleoni, kteří jsou pro to velice žádaní. Ohromí vás svojí velikostí. Jedná se o největší druh, který dorůstá v dospělosti až 50 cm. Samci jsou podstatně větší a nápadnější než samice.

přečíst článek

Štíři (Scorpionida)

04.02.2020

Všechny druhy štírů jsou jedovaté. Jejich jed je neurotoxin, který působí na nervový systém. Tento jed používají při lovu k paralyzování kořisti, která je pak lehce lapena a sežrána. Pokud není štír podrážděn, je plaché a neškodné zvíře.

přečíst článek

Felsuma madagaskarská (Phelsuma madagascariensis)

10.12.2019

Tento nejrozšířenější druh gekona žije v pralesích ostrova Madagaskar v Indickém oceánu. Pobývá hlavně na stromech a díky příchytným lamelám na prstech se udrží i na hladkém povrchu, třeba i skle. Patří mezi šplhavé gekony, aktivní je převážně ve dne. Jsou velice vyhledávanými zvířaty pro začátečníky.

přečíst článek

Krajta královská

04.11.2019

Krajta královská se vyskytuje na pobřeží západní a střední Afriky. Jedná se o velmi nenáročného klidného hada, který je vhodný pro úplné začátečníky. Dospělí jedinci dosahují délky zhruba 150 cm, výjimečně i 180 cm.

přečíst článek

Gekončík noční

08.10.2019

Gekončík noční pochází z území Afghánistánu, Pákistánu a Indie. Noční, protože jsou aktivní převážně v noci. Řadí se do skupiny nenáročných zvířat pro domácí chovy i začátečníků.

přečíst článek

VODNÍ ŽELVY

17.09.2019

Než si pořídíte vodní želvičku, potřebujete pár dobrých rad. Musíte si uvědomit, že toto zvířátko nebude klasickým ochočeným domácím mazlíčkem. Dožívají se vysokého věku a neplatí řeči „v malým prostoru vám nevyroste“, dorůstají totiž až 25 cm po celé délce krunýře.

přečíst článek

Leguán zelený (Iguana iguana)

13.08.2019

Tento stromový a zemní ještěr pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Většinu dne tráví ve vysokých stromech a při deštích se zdržuje u země, kde je tepleji. Je aktivní přes den, kdy výborně šplhá a plave.

přečíst článek

Suchozemské želvy

08.07.2019

V současné době se dá sehnat několik druhů suchozemských želv, které mají jiné požadavky na péči, protože pochází z různých kontinentů. Jelikož některé druhy jsou chráněny, musí mít chovatel vystaven certifikát CITES. Taková zvířata musí být nahlášena na daných úřadech, cílem je zamezení pašování.

přečíst článek

Chameleon jemenský

18.06.2019

Chameleon jemenský pochází z Jemenu a Saudské Arábie. Tento druh terarijního zvířete je nejvíce náročný na chov. Většinou se dožívá v zajetí 4 – 5 let.

přečíst článek