AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro plazy doporučujeme

Suchozemské želvy

22.07.2021

V současné době se dá sehnat několik druhů suchozemských želv, které mají jiné požadavky na péči, protože pochází z různých kontinentů. Jelikož některé druhy jsou chráněny, musí mít chovatel vystaven certifikát CITES. Taková zvířata musí být nahlášena na daných úřadech, cílem je zamezení pašování.

přečíst článek

Zdravotní problémy u plazů

25.08.2020

Nemoci plazů se projeví ve změně chování, zvíře nepřijímá potravu, je bez aktivity, více se ukrývá a spí. Některé druhy reagují agresivně (hadi, ještěrky), některé zase změní barvu kůže (chameleoni), želvy mají převážně zavřené oči.

přečíst článek

ŠETRNÁ DEZINFEKCE TERÁRIÍ

23.06.2020

Pro hady, ještěrky, želvy a jiné plazy je velmi důležitá správná teplota a vlhkost v teráriu. Právě zmiňované teplo a vlhko tvoří ideální podmínky pro plísně a jiné mikroorganismy. Proto je péče o příbytky terarijních mazlíčků nezbytná.

přečíst článek

Agama vousatá – australská

12.05.2020

Ve volné přírodě se vyskytuje pouze v Austrálii, kde je chráněným druhem. Jejím přirozeným přírodním prostředím jsou suché a polosuché lesy, křovinaté planiny, polopouště a pouště – oblasti s nedostatkem srážek.

přečíst článek

Chameleon pardálí (Furcifer pardalis)

17.02.2020

Jsou to nejvíce zbarvení chameleoni, kteří jsou pro to velice žádaní. Ohromí vás svojí velikostí. Jedná se o největší druh, který dorůstá v dospělosti až 50 cm. Samci jsou podstatně větší a nápadnější než samice.

přečíst článek

Štíři (Scorpionida)

04.02.2020

Všechny druhy štírů jsou jedovaté. Jejich jed je neurotoxin, který působí na nervový systém. Tento jed používají při lovu k paralyzování kořisti, která je pak lehce lapena a sežrána. Pokud není štír podrážděn, je plaché a neškodné zvíře.

přečíst článek

Felsuma madagaskarská (Phelsuma madagascariensis)

10.12.2019

Tento nejrozšířenější druh gekona žije v pralesích ostrova Madagaskar v Indickém oceánu. Pobývá hlavně na stromech a díky příchytným lamelám na prstech se udrží i na hladkém povrchu, třeba i skle. Patří mezi šplhavé gekony, aktivní je převážně ve dne. Jsou velice vyhledávanými zvířaty pro začátečníky.

přečíst článek

Krajta královská

04.11.2019

Krajta královská se vyskytuje na pobřeží západní a střední Afriky. Jedná se o velmi nenáročného klidného hada, který je vhodný pro úplné začátečníky. Dospělí jedinci dosahují délky zhruba 150 cm, výjimečně i 180 cm.

přečíst článek

Gekončík noční

08.10.2019

Gekončík noční pochází z území Afghánistánu, Pákistánu a Indie. Noční, protože jsou aktivní převážně v noci. Řadí se do skupiny nenáročných zvířat pro domácí chovy i začátečníků.

přečíst článek

VODNÍ ŽELVY

17.09.2019

Než si pořídíte vodní želvičku, potřebujete pár dobrých rad. Musíte si uvědomit, že toto zvířátko nebude klasickým ochočeným domácím mazlíčkem. Dožívají se vysokého věku a neplatí řeči „v malým prostoru vám nevyroste“, dorůstají totiž až 25 cm po celé délce krunýře.

přečíst článek