AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Jak udržovat příbytky našich mazlíčků v čistotě?

27.05.2019

Jak udržovat příbytky našich mazlíčků v čistotě?

Než si přineseme domů nového kamaráda, je zapotřebí připravit čistý příbytek, ať je to klec nebo terárium. Pro tuto situaci je vhodné použít dezinfekční a čistící prostředek AROMA SANITOL, který voní po pomerančích. Dezinfekční účinek je zaručen i díky použitému pomerančovému a tymiánovému oleji. Ani při vyšší koncentraci nedráždí sliznice.

 

Po zabydlení zvířete nastává prevence, kdy je zapotřebí pečovat o klece, kotce i terária s určitou pravidelností. Doporučuje se každý týden po výměně steliva a vymytí použít dezinfekční přípravek FAUNA DESINF. U terarijních zvířat stačí opakovat 1x za 2 měsíce, dle potřeby. Může se použít lokálně i celoplošně, díky rozprašovači se aplikuje přímo přiměřené množství. Po aplikaci neomývejte! Při výskytu vodního kamene na miskách můžete použít ORANGE ACIDOL, který necháme chvíli působit. POZOR, nutné dostatečně opláchnout!

 

Éterické oleje působí proti širokému spektru bakterií. Přípravek se osvědčil i v boji s alergií na roztoče. V tomto případě pro lepší působení můžete výbavu ubikací postříkat FAUNA DESINFem a ošetřené předměty zabalit do plastikového sáčku a uzavřít.

 

Šárka Kapuciánová