AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro plazy doporučujeme

Leguán zelený (Iguana iguana)

13.08.2019

Tento stromový a zemní ještěr pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Většinu dne tráví ve vysokých stromech a při deštích se zdržuje u země, kde je tepleji. Je aktivní přes den, kdy výborně šplhá a plave.

přečíst článek

Suchozemské želvy

08.07.2019

V současné době se dá sehnat několik druhů suchozemských želv, které mají jiné požadavky na péči, protože pochází z různých kontinentů. Jelikož některé druhy jsou chráněny, musí mít chovatel vystaven certifikát CITES. Taková zvířata musí být nahlášena na daných úřadech, cílem je zamezení pašování.

přečíst článek

Chameleon jemenský

18.06.2019

Chameleon jemenský pochází z Jemenu a Saudské Arábie. Tento druh terarijního zvířete je nejvíce náročný na chov. Většinou se dožívá v zajetí 4 – 5 let.

přečíst článek

Jak udržovat příbytky našich mazlíčků v čistotě?

27.05.2019

Než si přineseme domů nového kamaráda, je zapotřebí připravit čistý příbytek, ať je to klec nebo terárium.

přečíst článek

Ještěrky a želvičky

13.05.2019

Když si pořídíme terarijní zvířátko, tak si spousta budoucích chovatelů myslí, že nic tak zvláštního nepotřebují, ale opak je pravdou.

přečíst článek

Plazi a „éteráky“ - Jak na to?

05.02.2019

Naši plazí mazlíčci (ať už ještěři, želvy nebo hadi) nám přinášejí radost, ale nesmíme při péči o ně zapomínat na povinnosti týkající se hygieny. Mnoho éterických olejů působí proti bakteriím, a to včetně salmonel a odolných mykobakterií. Proto je náš přípravek FAUNA DESINF skvělým a užitečným pomocníkem i pro chovatele plazů.

přečíst článek

VYUŽITÍ AROMAFAUNY VE SVĚTĚ PLAZŮ

08.11.2018

Chov plazů a jiných terarijních zvířat se může zdát jednoduchý. Ale i ještěrka či želva může mít potíže s parazity, kožními plísněmi. Může se dokonce i zranit. I v těchto případech lze využít moc přírody v podobě přípravků AromaFauny.

přečíst článek

Plazí mazlíčci jako zdroj infekčních onemocnění člověka

04.09.2017

Želvičky, ještěři, hadi – v řadě domácností jsou i tato zvířátka často považována za milé domácí mazlíčky. Česká republika se vyznačuje nejen vysokým počtem chovaných psů a koček, ale i okrasných ptáků, plazů a obojživelníků.

přečíst článek