AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro psy doporučujeme

Dysplazie kyčelního a loketního kloubu psů

29.07.2020

…strašáci řady chovatelů psů. Jedná se o chybný vývoj kloubů, který může mít za následek až omezení pohyblivosti psa spojené s velkou bolestivostí. Vlivem špatného vývoje kloubu totiž postupně dochází k degenerativním změnám - k poškození chrupavky, ke změnám a zánětu kloubního pouzdra a následně k rozvoji artrózy.

přečíst článek

Borelióza psů

21.07.2020

Lymská borelióza je společně s klíšťovou encefalitidou nejčastější onemocnění, které nám hrozí prostřednictvím nakažených klíšťat. Zatímco proti klíšťové encefalitidě se můžeme velmi efektivně chránit očkováním, u boreliózy takové štěstí nemáme. U člověka se projevuje nejprve typickými skvrnami na kůži (ne ve všech případech), později může postihovat srdce, klouby a nervový systém.

přečíst článek

Falešná březost - pseudolaktace

12.05.2020

Je stav, který může vzniknout u nekastrovaných fen několik dní po hárání. V tomto období se fena chová, jako by byla březí nebo měla štěňata. Převážně se vyskytuje u dobře živených fen nebo s velkou vazbou na majitele.

přečíst článek

JARO JE TU

28.04.2020

Jaro a koupání v rybníku, to miluje většina psů. Taková paráda ovšem může způsobit i zdravotní komplikace.

přečíst článek

PUDL

09.03.2020

Pudl je poměrně oblíbené plemeno pro svou inteligenci a fakt, že „nelíná“. V minulosti byl využíván převážně k „aportování“ sestřelených kachen, postupně se z něho stával oblíbený společník.

přečíst článek

SEZÓNA KVASINEK ZAČALA

17.02.2020

Snížená imunita, alergie, kožní parazité. To vše může zapříčinit probuzení kvasinek, běžně se vyskytujících na těle zdravého psa. Mohou tiše a nepozorovaně spát velmi dlouhou dobu.

přečíst článek

LÍNÁNÍ SRSTI

10.02.2020

Je běžným jevem. Nejvíce se vyskytuje na jaře, kdy se pes zbavuje zimní srsti, a na podzim, kdy se srst znovu nabaluje. Starost o srst je ale celoroční práce. Koupání v mycích olejích zanechává na pokožce ochranný film a srsti dodá lesk. Pokud se vyskytne nadměrné línání, je třeba zjistit příčinu.

přečíst článek

SNÍH A MRÁZ

13.01.2020

Zima je v plném proudu, teploty klesají hluboko pod nulu. Ve městech, stejně jako každý rok, silničáři nešetří solí, aby lidé na ulicích nepadali jako švestky.

přečíst článek

PARANÁLNÍ VÁČKY

16.12.2019

Kde jsou a k čemu slouží? Dříve sloužili na označování teritoria a k obraně, podobně jako je dnes používají skunci.

přečíst článek

I FENY MAJÍ SVÉ DNY

16.12.2019

… a to nejen, co se týče nálad. První hárání se u fen dostaví mezi 7.- 18. měsícem života, záleží na velikosti plemene. I průběh může mít každá fena jiný.

přečíst článek