AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro psy doporučujeme

JORKŠÍRSKÝ TERIÉR

22.01.2021

Velmi oblíbené plemeno pocházející ze Spojeného království. Mnoho lidí má tendence malá zvířata rozmazlovat, tento teriér si však zachoval svou povahu.

přečíst článek

Lovečtí psi a éterické oleje – jde to dohromady?

04.08.2020

Na první pohled si to ani neuvědomíme, ale skupina loveckých psů je opravdu pestrá. Patří sem ohaři (český fousek, setři, němečtí ohaři, výmarský ohař, pointer, vizsla, …), barváři (bavorský a hannoverský, bloodhound), norníci (jezevčíci a teriéři), honiči (beagle, baset, slovenský kopov, foxhound, bernský, …), slídiči (španělé, křepelák, …) a retrívři.

přečíst článek

Dysplazie kyčelního a loketního kloubu psů

29.07.2020

…strašáci řady chovatelů psů. Jedná se o chybný vývoj kloubů, který může mít za následek až omezení pohyblivosti psa spojené s velkou bolestivostí. Vlivem špatného vývoje kloubu totiž postupně dochází k degenerativním změnám - k poškození chrupavky, ke změnám a zánětu kloubního pouzdra a následně k rozvoji artrózy.

přečíst článek

Borelióza psů

21.07.2020

Lymská borelióza je společně s klíšťovou encefalitidou nejčastější onemocnění, které nám hrozí prostřednictvím nakažených klíšťat. Zatímco proti klíšťové encefalitidě se můžeme velmi efektivně chránit očkováním, u boreliózy takové štěstí nemáme. U člověka se projevuje nejprve typickými skvrnami na kůži (ne ve všech případech), později může postihovat srdce, klouby a nervový systém.

přečíst článek

Falešná březost - pseudolaktace

12.05.2020

Je stav, který může vzniknout u nekastrovaných fen několik dní po hárání. V tomto období se fena chová, jako by byla březí nebo měla štěňata. Převážně se vyskytuje u dobře živených fen nebo s velkou vazbou na majitele.

přečíst článek

JARO JE TU

28.04.2020

Jaro a koupání v rybníku, to miluje většina psů. Taková paráda ovšem může způsobit i zdravotní komplikace.

přečíst článek

PUDL

09.03.2020

Pudl je poměrně oblíbené plemeno pro svou inteligenci a fakt, že „nelíná“. V minulosti byl využíván převážně k „aportování“ sestřelených kachen, postupně se z něho stával oblíbený společník.

přečíst článek

SEZÓNA KVASINEK ZAČALA

17.02.2020

Snížená imunita, alergie, kožní parazité. To vše může zapříčinit probuzení kvasinek, běžně se vyskytujících na těle zdravého psa. Mohou tiše a nepozorovaně spát velmi dlouhou dobu.

přečíst článek

LÍNÁNÍ SRSTI

10.02.2020

Je běžným jevem. Nejvíce se vyskytuje na jaře, kdy se pes zbavuje zimní srsti, a na podzim, kdy se srst znovu nabaluje. Starost o srst je ale celoroční práce. Koupání v mycích olejích zanechává na pokožce ochranný film a srsti dodá lesk. Pokud se vyskytne nadměrné línání, je třeba zjistit příčinu.

přečíst článek

SNÍH A MRÁZ

13.01.2020

Zima je v plném proudu, teploty klesají hluboko pod nulu. Ve městech, stejně jako každý rok, silničáři nešetří solí, aby lidé na ulicích nepadali jako švestky.

přečíst článek