AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro psy doporučujeme

AUSTRALSKÝ OVČÁK

29.03.2021

V dnešní aktivní době, kdy každý druhý běhá, jezdí na in-linech a místo ležení u moře preferuje túry po horách, je velice oblíbeným plemenem právě australský ovčák a to hned z několika důvodů.

přečíst článek

JAK VYZRÁT NA MLÁĎATA?

15.03.2021

Obecně víme, že mláďata jsou divoká. Vše chtějí zkusit, vše chtějí ochutnat a ráda si dělají značky, snad aby nezapomněla, co vše jim patří.

přečíst článek

JORKŠÍRSKÝ TERIÉR

22.01.2021

Velmi oblíbené plemeno pocházející ze Spojeného království. Mnoho lidí má tendence malá zvířata rozmazlovat, tento teriér si však zachoval svou povahu.

přečíst článek

Lovečtí psi a éterické oleje – jde to dohromady?

04.08.2020

Na první pohled si to ani neuvědomíme, ale skupina loveckých psů je opravdu pestrá. Patří sem ohaři (český fousek, setři, němečtí ohaři, výmarský ohař, pointer, vizsla, …), barváři (bavorský a hannoverský, bloodhound), norníci (jezevčíci a teriéři), honiči (beagle, baset, slovenský kopov, foxhound, bernský, …), slídiči (španělé, křepelák, …) a retrívři.

přečíst článek

Dysplazie kyčelního a loketního kloubu psů

29.07.2020

…strašáci řady chovatelů psů. Jedná se o chybný vývoj kloubů, který může mít za následek až omezení pohyblivosti psa spojené s velkou bolestivostí. Vlivem špatného vývoje kloubu totiž postupně dochází k degenerativním změnám - k poškození chrupavky, ke změnám a zánětu kloubního pouzdra a následně k rozvoji artrózy.

přečíst článek

Borelióza psů

21.07.2020

Lymská borelióza je společně s klíšťovou encefalitidou nejčastější onemocnění, které nám hrozí prostřednictvím nakažených klíšťat. Zatímco proti klíšťové encefalitidě se můžeme velmi efektivně chránit očkováním, u boreliózy takové štěstí nemáme. U člověka se projevuje nejprve typickými skvrnami na kůži (ne ve všech případech), později může postihovat srdce, klouby a nervový systém.

přečíst článek

Falešná březost - pseudolaktace

12.05.2020

Je stav, který může vzniknout u nekastrovaných fen několik dní po hárání. V tomto období se fena chová, jako by byla březí nebo měla štěňata. Převážně se vyskytuje u dobře živených fen nebo s velkou vazbou na majitele.

přečíst článek

JARO JE TU

28.04.2020

Jaro a koupání v rybníku, to miluje většina psů. Taková paráda ovšem může způsobit i zdravotní komplikace.

přečíst článek

PUDL

09.03.2020

Pudl je poměrně oblíbené plemeno pro svou inteligenci a fakt, že „nelíná“. V minulosti byl využíván převážně k „aportování“ sestřelených kachen, postupně se z něho stával oblíbený společník.

přečíst článek

SEZÓNA KVASINEK ZAČALA

17.02.2020

Snížená imunita, alergie, kožní parazité. To vše může zapříčinit probuzení kvasinek, běžně se vyskytujících na těle zdravého psa. Mohou tiše a nepozorovaně spát velmi dlouhou dobu.

přečíst článek