AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Anální žlázy

02.01.2016

Anální žlázy

Mezi časté dotazy od milovníků zvířat patří dotaz: „Máte něco na ošetřování análních žláz? Náš pes má zánět, veterinář nám je vymačká, ale chodíme na čištění čím dál častěji a je nám doporučena operace. Moje odpověď zní ano.

 

Mezi časté dotazy od milovníků zvířat patří dotaz: „Máte něco na ošetřování análních žláz? Náš pes má zánět,veterinář nám je vymačká, ale chodíme na čištění čím dálčastěji a je nám doporučena operace. “Moje odpověď zní ano. Vzhledem k tomu, že i moje fenyměly ve stáří tyto potíže, pamatovalo se na tento problémi při vytváření kosmetických přípravků řady AromaFauna.Vhodný přípravek se nazývá Multif Balzám. Jak jej používat?Možností je několik. První, ta se týká převážně malýchzvířat, promazáváte konečník 1–2× denně. Pokud jde o většízvířata, zde doporučuji variantu druhou, vytvořit čípky a zavádětdo konečníku, a to nejlépe na noc. A jak na to? Postačíz dózičky vyjmut malé množství balzámu a pomocíalobalu vytvarovat čípek. Alobal s balzámem dáte na chvílido mrazáku ke ztuhnutí. Takto utvořené čípky uchovávátev chladu, použít můžete zmíněný mrazák nebo chladničku, a dle potřeby vyndáte a aplikujete. Při akutních potížíchdenně, jako prevence postačí 1–2× týdně. Z důvodu zvýšenépotřeby v oblasti hygieny je vhodné před aplikací použít Fauna Desinf, který nanesete na tamponek a jím ošetřítemísto určené k aplikaci balzámu. Multif Balzám tento název nenese náhodou. Díky speciálnímusložení jej můžete použít i na ošetření pokožky sezáněty, vhodný je i k hojení ran. A co že zázračného obsahuje?

 

 

Bambucké máslo /Butyrospermum parkii Butter/ výborný tukový základ podporující fyziologii pokožky, se zjemňujícím účinkem, vhodný na ošetření citlivé pokožky.

Vitamín E /Tocopherol/, vitamín A / Retinyl palmitate/vitamíny vhodné k regeneraci pokožky.

Lavandin /Lavandula hybrida Oil/ éterický olej s protizánětlivýma protiplísňovým účinkem.

Šalvěj /Salvia officinalis Oil/ éterický olej s antibakteriálním,protivirovým, protiplísňovým, adstrindgentním účinkem.Podporuje fyziologickou funkci žláz pokožky.

Túje /Thuja occidentalis Leaf Oil/ éterický olej s antiseptickým,protizánětlivým účinkem.

Tymián /Thymus vulgaris Oil/ éterický olej s antibakteriálním,antiseptickým, protivirovým účinkem. Působí proti parazitům.

Hřebíček /Eugenia caryophylus Flower Oil/ éterický olejs protizánětlivým a adstrindgentním účinkem, při bolestivhodný jako lokální anestetikum.

Máta peprná /Mentha piperita Leaf Oil/ éterický olej s protizánětlivým,zklidňujícím, chladivým účinkem.

 

Michaela Švorcová

m.s@aromafauna.eu