AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Vši v kožichu

14.01.2016

Vši v kožichu

Děkuji Vám moc za Vaše skvělé rady. Když jsme spolu minulý týden telefonovaly, byla jsem už hodně nešťastná, protože náš pejsek měl víc než tři týdny vši a nedokázali jsme se jich zbavit.

 

 

Začnu pěkně popořádku. Máme havanského psíka, je to malý, hodně chlupatý pes, je celý černý s bílou náprsenkou a bříškem. Jednoho dne jsem si říkala, že potřebuje okoupat, že má v srsti nějaký černý prach. Jeli jsme ten den pryč a já na to zapomněla. Za pár dní se „prach“ proměnil v živé breberky, asi dva milimetry dlouhé, běhající v kožichu. Fuj. No nic, hned jsem koupala v HY INSI, který přece zabije a zbaví všech parazitů. Pes byl čistý, to jsem ještě nevěděla, že to jsou vši a že sice nemá hnidy v bílé srsti, zato ta černá je jich plná, to nebylo vidět.

 

 

Za dva dny další živé potvůrky. Tak jsme s manželem na internetu hledali, co že to je. Psí vši prý na člověka nelezou, zato běhají po psovi a ten se drápe až do krve. Následovaly skoro dva týdny, kdy jsme ho ob den koupali v HY INSI, dávala jsem mu FAUNA SPOT. Nebylo to nic platné. Veterinář mi nabízel tablety, které psa otráví zevnitř a tím otráví i kůži, a otráví se vši. Nevím, já svého psa zabít nechci, tak jsem s díky odmítla. Na cvičáku, kam chodíme na agility, mi poradili jiného veterináře, který nelegálně prodává nějakou vodičku, je prý drsná, ale zabije všechno. To se mi také nezdálo.

 

 

Zato jsem si vzpomněla na Vás a napsala jsem Vám mail. Odpověď nepřišla, jasně, máte toho hodně. Psovi zase v srsti pochodovala celá armáda, tak jsem zkoušela volat tak dlouho, až se mi to povedlo. Poradila jste mi použít medovou kúru jako pro lidské vši a FAUNA DESINF na desinfekci. Předtím jsem používala THYMICON. V pátek ráno po procházce jsem vzala půl kila medu, zašlehala do něj celou lahvičku PROAPINOLU a vše vetřela do psí srsti. Manžel brblal, že tak dobrý med od včelaře mažu na psa, ale souhlasil. Jako poslední možnost jsem měla, že psíka vezmu dohola, ale tím, že začíná zima, je to trochu nepraktické.

 

 

Psovi jsem udělala ležení u zapnutého topení, byla mu zima, celý se klepal. Byl neuvěřitelně lepkavý. Dost se bránil, nová pravidla se mu nelíbila. Nakonec to vzdal. Po čtyřech hodinách ho manžel vynesl ven vyčůrat se a pak strávil v medovém zajetí ještě další dvě hodiny. Poté, co se vrátily domů děti, už nebylo možné psa udržet v klidu na jednom místě, tak jsem ho šla umýt. Jeho srst je po medové kúře neuvěřitelně hebounká. Jsou to čtyři dny a pes je čistý, breberky jsou pryč :-) Hnidy v kožíšku ještě má, ale evidentně jsou mrtvé. Předtím se líhly cca do dvou až tří dnů. Vyčesat nejdou, tak počítám, že časem odpadnou samy. V případě, že se vši či jiné breberky vrátí, tak už vím, jak na ně, a u nás už nemají šanci. Děkuji Vám za skvělé výrobky a profesionální rady.

 

 

Krásný den,

Jana Olešová