AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

KORELA CHOCHOLATÁ

19.07.2021

KORELA CHOCHOLATÁ

KORELA CHOCHOLATÁ

Hned po andulce druhý oblíbený papoušek, který je vhodný pro začátečníky. Pochází z Austrálie a tam bývá nazýván malým papouškem kakadu i díky své chocholce. Je velice mírumilovný a dobře ochočitelný, převážně z ručně dokrmovaných chovů. Má velké předpoklady k mluvení a patří mezi střední papoušky.

Korely chováme převážně v párech, a proto přizpůsobte klec pro jejich chov. Ve větším počtu jsou chovány ve voliérách, které vyhovují i v letních měsících pro aktivnější život. Klec by měla být dostatečně velká i po rozpětí křídel, aby si korela neublížila. Vybavena musí být miskou na krmení, napáječkou, miskou na ptačí grit, větvemi o různých průměrech, hračkami. Na dno se osvědčily dřevěné štěpky, které zabrání i létání peří z klece.

Strava se skládá ze semen, bylin, trav, ovoce, zeleniny a dřevin. Směsi by měli obsahovat různé druhy pros, slunečnici, semenec, oves, ptačí zob. Jídelníček můžeme zpestřit naklíčeným zrním, dostupným ovocem, zeleninou, listy pampelišky a ptačincem. Důležitá je sépiová kost nebo okusový minerální kámen.

Pravidelná péče spočívá v čištění klece a prostoru kolem 1x týdně AROMA SANITOLem. Pro dezinfekci výbavy použijte 1-2x týdně DESINF, který už nemusíte oplachovat. Pokud však použijete na odstranění vodního kamene ORANGE ACIDOL, ten určitě dostatečně opláchněte!

Co použít v případě, když se papoušek:

-        škubeFAUNA PARROT aplikovat rozprašovačem přímo na papouška, likviduje vnější parazity v peří i okolí

-        poraní – vetřít HELP BALZAM na křídlo, nožičku, drápek, zobák

-        odčervujePAPENDO detoxikuje organismus, podporuje trávení

-        stresuje FAUNA HAPPY pro uklidnění, na posílení IMUNOFAUNA do krmiva, VITAMIN C do napáječky (hlavně v zimních měsících)

-        potýká s obtížným hmyzemGELSINEX, REPELIN, TROPFINOL se dají aplikovat přímo na dřevěná bidýlka a tím i osvěží prostor

Pro provonění vašich příbytků můžeme doporučit nové osvěžovače vzduchu, které krásně zlikvidují veškeré pachy od zvířat i po celé domácnosti – OREEGO TOMMY, TOMCAT TOMMY, REMY&ALCHEMY. Mezi novinky patří TROPFI SPRAY a THYMI SPRAY.

Šárka Kapuciánová