AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

PÍTKA PRO PTÁKY

24.05.2021

PÍTKA PRO PTÁKY

Ptačí krmítka i „hmyzí hotely“ jsou už nedílnou součástí spousty zahrad. Ale mají se ptáci a hmyzáci na vaší zahradě i kde napít? Může se zdát, že je na zahradě vody dost – máte bazén, nádoby na dešťovou vodu… ale z těch se zvířata těžko napijí a mohou být spíš pastí. V přírodě vysychají přirozené zdroje a na první pohled něco tako obyčejného jako voda může být pro volně žijící zvířata úplný poklad.

Obohaťte zahradu o pítko pro ptáky. Přilákáte možná zajímavé druhy opeřenců a odměnou vám bude podívaná na spokojené cachtající se ptactvo.

Můžete koupit speciální pítka, výběr je široký. Stačí ale i mělká miska. Pítko by nemělo být příliš hluboké. Můžete do něj umístit i kameny, které usnadní pití hmyzu a zabrání jeho utonutí.

Zvažujte pečlivě umístění pítka. Mělo by být ve stínu, v dostatečné vzdálenosti od úkrytů, ze kterých by na ptáky mohla zaútočit třeba kočka. Zároveň by nemělo být na otevřeném prostranství. Vodu je potřeba samozřejmě pravidelně měnit a udržovat pítko v čistotě. Pokud máte doma pro svoje mazlíčky IMUNOFAUNU, přípravek pro zvířata podporující imunity, klidně ji do pítka přikápněte!

MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.