AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Pro drobná zvířata

Jak pečovat o drobná zvířata

 

 

DROBNÁ ZVÍŘATA

Mycí olej na srst je určen k mytí-koupání zvířete. Olej smícháte s teplou vodou a emulzi následně aplikujete do mokré srsti. Provedete mírnou masáž a přípravek ze srsti opláchnete vodou. V nabídce najdete několik mycích olejů. Jaký je mezi nimi rozdíl?

HY-Insektin insekticidní přípravek, působící proti blechám, klíšťatům, komárům a jiným parazitům.
HY-Dermal mycí olej určený k ošetřování citlivé pokožky se sklonem k alergii, lupům, ekzémům.
HY-Puppy mycí olej vhodný k mytí jemné srsti mláďátek, obsažené silice podporují imunitní systém, uklidňují a podporují pozornost zvířete.
HY-Neutral přípravek tvořený rostlinnými oleji a emulgátorem, neobsahuje éterické oleje. Jde o mycí olej určený k přípravě vlastního přípravku. Do základního oleje si přidáte éterické oleje.


Prostředky pro rozčesávání srsti jsou vhodným pomocníkem k usnadnění této činnosti, pomáhají proti utváření dredů, chlup získá přirozený lesk, neláme se.
Fell Balzam Neutral přípravek tvořený rostlinnými oleji, lanolínem a emulgátorem. Balzám je určený k přípravě vlastního přípravku. Do základního balzámu přidáte éterické oleje, které budou nápomocny při ošetřování zvířátka při možných potížích.
Fell Balzam Antiparazin přípravek určený k ošetřování pokožky s podezřením na lupy, ekzém.
FeELL-TONIKUM prostředek k ošetření jemné srsti. Možno použít na úpravu tvaru srsti místo tužidla nebo laku. Obsahuje panthenol – provitamín B5
Felleol základem přípravku je jojobový vosk, který vykazuje přírodní UV faktor 4, má regenerační účinky, stabilizuje vlhkost v srsti. Po aplikaci je srst přirozeně hydratovaná, neláme se, lehce se rozčesává, má přirozený lesk, barva srsti je intenzivnější.

Trpí vaše zvířátko na potíže s trávením, zubním kamenem? V těchto přípravcích jsou obsažené éterické oleje, které pomáhají i jako prevence proti vnitřním parazitům.

Fauna Oral Halitosis je odborné označení pro nepříjemně páchnoucí dech, kdy mikroorganismy produkují látky obsahující organicky vázanou síru. Éterické oleje obsažené v přípravku podpoří správnou trávící činnost a pomohou odstranit mikroorganismy, působí proti jejich tvorbě.
Fauna Dentol olej proti usazení zubního kamene i k jeho uvolnění. Šalvějový olej pomáhá při ošetřování paradentózy, odhalování krčků.

Na ošetření sliznice uší a nosu doporučujeme přípravky:

Fauna Otis vhodná prevence při ošetření uší, usnadní mazotok, působí proti zánětu, uklidní sliznici. Vhodný i při zánětu ucha a ušním svrabu.
Fauna Rinis vhodný při potížích se slznými kanálky, rýmě, podporuje čichové buňky. Např. zakrslému králíčkovi s rýmou můžete Faunou Rinis potírat nos.

I zvířátka mají různá poranění, v kterých se mnohdy objeví bakterie, plísně.

Help Balzam pro ošetření zánětlivých ran, furunklů, k masážím jizev po operacích, ošetření bradavek kojících zvířátek
Multif Balzam na zánětlivé procesy na pokožce, z přípravku lze utvořit čípky určené k ošetření zánětu análních žláz
Mycos Balzam balzám na ošetření pokožky při podezření na výskyt plísní a kvasinek


Masážní oleje můžete využít nejenom k masážím


Fauna Thermol masážní olej se osvědčil u různých bolestivých stavů, ať již svalových nebo kloubních. Vhodným pomocníkem je při artritidě i ošetřování poúrazových stavů.
Fauna Lecitol –N neutrální masážní olej, obsahuje rostlinné oleje, lecitiny-emulgátory. Využijete jej jako nosič éterických olejů při masážích nebo jako olejový základ při tvorbě přípravků k ošetření zvířat. Pomocí oleje antiparazitní směsi éterických olejů můžete připravit repelent-odpuzovač.


..i mezi speciálními přípravky najdete mnoho užitečných.

Insi spray repelentní spray proti obtížnému hmyzu, proti klíšťatům, blechám, komárům, ovádům, mouchám i muchničkám. Možno použít jako repelent i pro Vás (v létě na tábor, na výlety do přírody).
Fauna Spot přípravek pro preventivní ošetření před klíšťaty, blechami a všenkami, vhodný a bezpečný pro mláďata. Má příjemnou vůni citrónové trávy a pačuli. Obsažené éterické oleje podporují imunitní systém zvířátka.
Urinstop odpuzovací spray proti očůrávání a okusování. Jedná se o zdraví bezpečný, dezinfekční přípravek s hořkou chutí. Pokud zvířátko zajímají vaše boty, sedací souprava, postačí lehce přestříknout. Lze použít doma i venku.

 

Vhodné doplňky při péči o zdraví

ImunoFauna přípravek je určen pro vnitřní použití, posiluje autoimunitní systém, podáváme při nemoci, rekonvalescenci, při zranění, při kožních problémech, ale i jako prevenci.
Pupalkový olej je určen pro vnitřní použití, upravuje a zlepšuje činnost endokrinních žláz, výrazně zlepšuje kvalitu srsti, pokožky, mysli, hormonální činnost.


Voňavá domácnost pro všechny
Aroma Sanitol aromatický mycí prostředek, ideální pro celoplošné mytí prostoru. Upoutá příjemnou vůní pomeranče a tymiánu, která jde ruku v ruce s dezinfekčními účinky těchto silic, podporujícími imunitní systém. Chrání před roztoči, parazity.
Fauna Desinf dezinfekční prostředek proti parazitům, plísním, bakteriím a virům. Vhodný k ošetření pelíšků, koberců, terárií, klecí, voliér i hraček.