AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Články

PÁV KORUNKATÝ (Pavo cristatus)

29.10.2020

nebo také páv modrý. Patří do čeledi bažantovitých a jeho domovinou je Indie a Srí Lanka. Pávi jsou chováni již tisíce let. Stěží si lze představit zámecký park nebo zoo bez těchto okrasných ptáků a jejich typického toku.

přečíst článek

Štíři (Scorpionida)

29.10.2020

Všechny druhy štírů jsou jedovaté. Jejich jed je neurotoxin, který působí na nervový systém. Tento jed používají při lovu k paralyzování kořisti, která je pak lehce lapena a sežrána. Pokud není štír podrážděn, je plaché a neškodné zvíře.

přečíst článek

AROMAFAUNA – veterinární přípravky schválené Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv

01.10.2020

Přípravky AROMAFAUNA, u kterých to legislativa vyžaduje, prošly procesem schvalování u Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv, a můžeme je označovat jako schválené veterinární přípravky.

přečíst článek

INSI SPRAY NA RYBY

01.10.2020

Vždy, když jsem se vydal na ryby bylo vždy záhadou, jak to vyřešit s komáry.

přečíst článek

INFEKČNÍ LARYNGOTRACHEITIDA

01.10.2020

Stejně jako nám lidem se nevyhýbají respirační onemocnění, tak ani zvířatům. Obzvlášť psy dokáže pořádně potrápit infekční laryngotracheitida (ILT) nebo také psincový kašel. Jedná se o vysoce nakažlivé onemocnění přenášené kapénkovou infekcí. Zvíře se může prakticky nakazit kdekoliv.

přečíst článek

NENECHTE SE VYSÁVAT!

17.09.2020

Aktuálním tématem posledních dnů je déšť a s tím spojené povodně a záplavy. Přírodou se prohnala velká voda, zanechala po sobě spoušť a bahno. Louky a pole jsou pod vodou.

přečíst článek

MRTVICE NEBOLI MOZKOVÁ CÉVNÍ PŘÍHODA

17.09.2020

Mrtvice není onemocnění postihující jen lidi, ale i naše čtyřnohé mazlíčky. Dostat ji můžou psi, kočky i koně. Převážně postihuje starší jedince a hodně kardiaky. Má dvě formy.

přečíst článek

PARAZITI U MORČAT

31.08.2020

Malé roztomilé morčátko. Tiše vyhlíží ze svého domečku a čeká, až z rukou majitele vypadne kousek zeleniny nebo ovoce. Že se to stane, ví celkem jistě.

přečíst článek

JARNÍ DETOX NENÍ VÝSADOU LIDÍ

31.08.2020

V tělech našich mazlíčků se přes zimu hromadí toxiny stejně jako v těle lidském. Proto bychom jim měli alespoň jednou ročně připravit detox podobný tomu lidskému. Teď na jaře je ideální čas především z důvodu dostupnosti čerstvých bylinek.

přečíst článek

BLECHY

25.08.2020

Blechy venku, blechy doma, blechy na kočce i na psovi. V domě panuje nervozita. Stačí se podívat na zablešené zvíře a už se drbete i vy. Co s tím dělat?

přečíst článek