AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Články

ENDOPARAZIN nebo PAPENDO?

21.07.2020

Oba jmenované přípravky obsahují éterické oleje s antiparazitárním účinkem a oba využíváme pro vnitřní použití. V čem je však rozdíl? ENDOPARAZIN je směs éterických olejů (z tymiánu, jalovce, hřebíčku, šalvěje a česneku), jedná se tedy o koncentrovaný přípravek.

přečíst článek

Proč jsme se rozhodli pomáhat včelám?

21.07.2020

… protože včely to v současnosti nemají vůbec jednoduché. K úhynům včelstev dochází nejen vlivem působení různorodých chemických látek v životním prostředí, vlivem změn klimatu, ale třeba i kvůli málo pestré stravě v důsledku pěstování monokultur.

přečíst článek

Arachnofobie

30.06.2020

Pavouci se mnoha lidem oškliví, přestože z toho nemají až fobii. Každý z nás se určitě setkal s člověkem, který začal křičet nebo utíkat při pohledu na pavouka.

přečíst článek

Použití přípravků s antiparazitárními účinky…

30.06.2020

AROMATERAPIE FAUNA nabízí několik přípravků, které vám mohou pomoci v boji proti parazitům. Jejich aplikace je velice jednoduchá a díky složení éterických olejů i šetrná k nám a zvířatům.

přečíst článek

Éterické oleje v chovu plazů – zkušenosti ze zahraničí

15.06.2020

Pro načerpání inspirace jsem se rozhodla trochu „zagooglit“ a zjistit, jaké jsou v zahraničí zkušenosti s používáním éterických olejů u plazů. Moje očekávání se nenaplnila – moc odkazů na mne z vyhledávače nevykouklo a těch užitečných bylo opravdu jen pár. Ale na několik průkopníků jsem přeci jen narazila.

přečíst článek

Nejčastější infekční onemocnění králíků

15.06.2020

Ani králíkům se nevyhýbají různá infekční onemocnění. Největší hrůzu mezi chovateli budí mor králíků a myxomatóza. Na našeho králičího chovance však může zaútočit mnohem větší škála škodlivých mikroorganismů. Řadě infekčních onemocnění ale můžeme zabránit, pokud budeme dodržovat základní chovatelské zásady.

přečíst článek

SUCHÁ A CITLIVÁ POKOŽKA

19.05.2020

Suchá a citlivá pokožka nemusí nutně znamenat napadení kožními parazity. Může jít o alergickou reakci, nebo pouze o reakci na mrazivé počasí. Vhodným pomocníkem ke zvláčnění pokožky a zároveň ke snadnějšímu rozčesávání srsti je FELL BALZAM NEUTRAL.

přečíst článek

ANTI-IRIX a THYMI SPRAY

19.05.2020

Ano, své zvířecí miláčky milujeme, ale jejich „vůně“ nám úplně vždy nevyhovuje. Málokdo ocení, když je pohovka nebo sedačka v autě díky nim cítit po „mokrém psovi“. V takovém případě sáhněte po novém přípravku THYMI SPRAY.

přečíst článek

DESISTRONG a DESICITRO

12.05.2020

Nové přípravky s antimikrobiálním účinkem šetrné k pokožce rukou. Není lehké se ze všech těch koronavirových zpráv nezbláznit. Ale může to být zároveň období, které lidem dává popud přemýšlet o věcech z jiného úhlu, vytvořit něco nového, přijmout změnu…

přečíst článek

PŘIPRAVTE SE NA SEZÓNU!

28.04.2020

Na sezónu čeho? Přeci velké aktivity klíšťat a otravného hmyzu schovávajících se za roušku příjemných jarních a letních teplot.

přečíst článek