AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Články

ELEUTEROKOK OSTNITÝ

04.01.2021

Tento vytrvalý keř preferuje teplejší prostředí, jehličnaté i smíšené lesy a křoviny.

přečíst článek

HEŘMÁNEK PRAVÝ

18.12.2020

je jednoletá léčivá rostlina z čeledi hvězdicovitých. Má charakteristický vzhled i vůni. Kvete od května do června a jeho sběr se doporučuje v suché dny.

přečíst článek

CPL – CHRONICKÝ PROGRESIVNÍ LYMPHOEDÉM

18.12.2020

Onemocnění převážně chladnokrevných, fríských koní, irských cobů a ostatních, pro které jsou charakteristické rousy.

přečíst článek

VELKÝ ÚKLID

04.12.2020

Je tu konec léta, zvířata vykoupaná, spokojená a vy se psychicky připravujete na generální úklid sedlovny? Vše vynosit, zamést a nakonec vydesinfikovat a vytřít.

přečíst článek

ZOONÓZY

05.11.2020

Pod tímto názvem se ukrývají infekční nemoci přenosné ze zvířat na člověka. Dosud je známo cca 150 zoonóz. Možností, jak se nakazit, je mnoho.

přečíst článek

Kopyta a jejich problémy

05.11.2020

Koňské kopyto je velmi složitý orgán. Je to základní kámen, o který je třeba se řádně starat a dbát na jeho kvalitu. Je odrazem správné výživy, životního prostředí, pohybu a podkovářských prací.

přečíst článek

KOČKY A ÉTERICKÉ OLEJE? NÁZOR VETERINÁŘKY

05.11.2020

Používání éterických olejů v prostorech, kde se pohybují kočky, je celkem diskutované téma. Na jeden takový dotaz z poradny nedávno odpovídala naše veterinářka MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.

přečíst článek

PÁV KORUNKATÝ (Pavo cristatus)

29.10.2020

nebo také páv modrý. Patří do čeledi bažantovitých a jeho domovinou je Indie a Srí Lanka. Pávi jsou chováni již tisíce let. Stěží si lze představit zámecký park nebo zoo bez těchto okrasných ptáků a jejich typického toku.

přečíst článek

Štíři (Scorpionida)

29.10.2020

Všechny druhy štírů jsou jedovaté. Jejich jed je neurotoxin, který působí na nervový systém. Tento jed používají při lovu k paralyzování kořisti, která je pak lehce lapena a sežrána. Pokud není štír podrážděn, je plaché a neškodné zvíře.

přečíst článek

AROMAFAUNA – veterinární přípravky schválené Ústavem pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv

01.10.2020

Přípravky AROMAFAUNA, u kterých to legislativa vyžaduje, prošly procesem schvalování u Ústavu pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv, a můžeme je označovat jako schválené veterinární přípravky.

přečíst článek