AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

ČINČILY - NEJČASTĚJŠÍ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY JAK MŮŽE POMOCI AROMAFAUNA?

05.04.2019

ČINČILY - NEJČASTĚJŠÍ ZDRAVOTNÍ PROBLÉMY JAK MŮŽE POMOCI AROMAFAUNA?

U činčil se řadě nepříjemností vyhneme, pokud budeme respektovat jejich přirozené nároky – přeci jen to není klasické přítulné domácí zvířátko. Aktivní je za soumraku. Je potřeba krmit kvalitní potravou, změny v krmení neprovádět náhle. Dbejte na odkliz nedojedené potravy a čištění napáječky. Důležitý je materiál na hlodání, aby si činčila obrušovala zuby. Vlivem stresu a následného snížení imunity se u činčil mohou objevit třeba plísňová onemocnění kůže. Změny pozorujeme okolo očí, uší i po celém těle. Při boji s tímto problémem pomůže MYCOS BALZAM. Důležitá je i suchá podestýlka a přístup k písku „na koupání“.

 

U činčil se často setkáváme s vytrháváním srsti, což je zlozvyk v důsledku nudy, stresu nebo vlivem nevyhovujících malých chovných prostor. Pro zklidnění můžeme využít třeba éterický olej z levandule, zelené i červené mandarinky nebo grepu (nakapat kapku na podestýlku či do sena).

 

Průjem u činčil může mít řadu příčin – závadné krmivo, náhlá změna druhu potravy, stres, vnitřní paraziti (giardióza, kokcidióza). Imunitu činčily podpoříte přípravkem IMUNOFAUNA, trávení pak dietetickým přípravkem PAPENDO (podporuje trávení a éterické oleje např. z česneku působí i proti parazitům, včetně kokcidií). Využijete i směs éterických olejů CANDIÖL. Obsažené éterické oleje taktéž obsahují složky účinné proti kokcidiím. Podávejte kapku na den např. na tvrdý chleba nebo na seno.