AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Drobní hlodavci – barevné myši

07.04.2020

Drobní hlodavci – barevné myši

Někdo bere myš jako škůdce a někdo zase jako domácího mazlíčka.

Myšky se chovají nejlépe ve skupinách, jako ve volné přírodě. Jsou to velice nenáročná zvířata, která můžou být skvělým společníkem nejen dětem. Tato drobná zvířátka jsou velice zvídavá, hravá a učenlivá.

V čem chovat myšky? Pokud zvolíte skleněné akváriu, musíte ho dostatečně zakrýt sítí, kterou vám myš nezvedne, ale ani neprokousne. Terária a fauna boxy by měla být zase dobře větratelná. U klece zase musí dát pozor na velikost drátků, aby se vám myška neprotáhla.

Výbava je jednoduchá, miska nebo napáječka na vodu, miska na krmení, domeček (nejlépe ze dřeva), kolotoč pro zábavu a průlezky. Jako stelivo doporučuji dřevěné pelety nebo štěpky, na které aplikuji REMY ALCHEMY. Tento přípravek skvěle likviduje nepříjemné pachy a zanechá prostředí mikrobiálně čisté. Osvědčil se i při příchodu nových jedinců do skupiny, kdy neutralizuje odlišné pachy.

U těchto malých hlodavců více dbejte na čistotu a dezinfekci jejich prostředí. S tím vám pomůže AROMA SANITOL na plošnou  dezinfekci – omytí klece, akvária, terária, boxu. Následuje přípravek FAUNA DESINF, který doporučuji nastříkat na výbavu tj. větve, patra, hračky, které už nemusíte oplachovat. Můžete ho použít i k dezinfekci drobných poranění.

A co žere? Přirozenou potravou jsou různá škrobovitá zrna, jako obilí, prosa, rýže. Kromě semen a obilných zrn mají rády zelená krmiva jako stébla trav, zeleninu a ovoce.  Ty jsou pak důležitým doplňkem výživy. Sušené ovoce může být i vhodným pamlskem. Pokud je větší množství sena ve stravě, myši ho použijí ke stavbě hnízda. Samice, které kojí vyhledávají i živočišnou stravu – ta je bohatá na bílkoviny k větší produkci mléka.

 

Šárka Kapuciánová