AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

PÍSKOMILOVÉ

26.08.2019

PÍSKOMILOVÉ

Dnes bych vám ráda představila zvířátko, které pochází z polopouště a stepi  střední Asie. Společník drobné velikosti, tak akorát do dlaně, žijící 2-4 roky.

 

Pískomily chováme ve skupinách nebo alespoň v páru. Jelikož je z těch drobnějších hlodavců, nemusíte se bát o velikost klece pro skupinu. Samozřejmě, jsou to aktivní šplhavci přes den, proto by měla být klec řešena do výšky.

 

Mluvím o kleci, ale může být chován i v teráriích, kde je pak údržba pracnější. Klec by měla být vybavena na dně bezprašnou podestýlkou, spousty patry a nejlépe přírodními větvemi pro lezení, šplhání a okusování. Důležitou součástí je miska, napáječka a koupelna. Koupelnu v podobě hluboké misky s vhodným pískem využijí pro čištění srsti a také jako záchod.  

 

Strava je běžná jako pro ostatní drobné hlodavce, kde převládají zrniny, zelenina, ovoce, seno. Kompletní směsi se dají sehnat již v granulovaném stavu, kdy předejte velikosti odpadu. Při tom je vhodné dodávat VITAMÍN C do napáječky, hlavně v zimních měsících.

 

Nejčastějším problémem můžou být vnější paraziti, které odpuzuje přípravek INSI SPRAY. Vhodné je ho aplikovat přímo do srsti zvířete. Pokud se vyskytnou roztoči, je důležité vydezinfikovat výbavu klece přípravkem FAUNA DESINF. Nemusíte již oplachovat. Dodržovat se musí i preventivní čištění, proto používejte 1x týdně AROMA SANITOL. Pokud nastanou problémy s nachlazením (v zimním období nebo ze suchého vzduchu), použijte nosní olej FAUNA RINIS. Drobná poranění a škrábance zahojí přípravek HELP BALZAM. Můžete ho použít i pro sebe po kousnutí pískomilem, při úleku.

 

K neutralizaci pachů v místnosti doporučujeme aplikovat osvěžovače vzduchu OREEGO TOMMY s povzbuzující vůní citrusů, nebo TOMCAT TOMMY s vůní bylinek.

 

Šárka Kapuciánová