AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Vybíráme křečka

23.09.2019

Vybíráme křečka

Křeček je malý nenáročný hlodavec, který je aktivní převážně v noci! Proto si nejdříve rozmyslete pro jak staré dítě ho pořizujete. Křečci jsou velmi rozšíření v našich domovech, ale doporučuji je převážně pro děti již školou povinné. Větší děti už mají cit pro uchopení tak malého zvířátka. Pak se nestává, že by se s křečkem mohlo špatně manipulovat a mohl i z leknutí kousnout. Vždyť je to jen malinkatý hlodavec, který se neumí ani jinak bránit.

Doporučuje se chovat je samostatně, pouze menší druhy jako křečík džungarský může být ve větších počtech. Pokud nebudete chtít křečky rozmnožovat, pořiďte spíše dvě samice. Křečci se dožívají 2 – 3 let.

Dostupné jsou různé druhy a barevné varianty – křečík džungarský, roborovský, čínský, křeček syrský.

 

Pokud máte již vybraný druh, je zapotřebí nejdříve připravit klec s výbavou, než si křečka přivezete domů. Klec by měla být dostatečně velká, aby se tam vešla miska, napáječka, domeček, kolotoč, patra a různé prolézačky.  Počítejte s tím, že vše rád hlodá, proto doporučuji mít výbavu převážně z přírodních materiálů. Plasty bych určitě nevolila. Vše důkladně omyjte AROMA SANITOLem. Pak můžete dát podestýlku, která může být z lisovaných papírových vláken nebo ve formě bezprašných hoblin, pelet.

Strava by měla být pestrá, buď ve formě kompletních granulí, dostupných směsí, ovoce, zeleniny, 1x týdně moučné červy a větvičky na okusování. Po nasycení bývá v dobrém rozpoložení, proto je nejvhodnější doba na mazlení a ochočení. Ke stravě můžete přidávat VITAMÍN C a pro podporu trávení PAPENDO.

Pokud se vyskytnou vnější paraziti, určitě použijte přípravek INSI SPRAY, který můžete aplikovat přímo na zvíře. Další možností je použít mycí olej HY-FLEA s antiparazitárními účinky (ředíme 1:5 s teplou vodou a zvíře postříkáme rozprašovačem, nesmýváme). Je důležitá i prevence - čištění ubikací, které by mělo být 1x za týden AROMA SANITOLem. FAUNA DESINF pak použijte na dezinfekci vybavení, které po aplikaci již neomývejte.

Při potížích u nachlazení doporučujeme nosní olej na rýmu FAUNA RINIS. Drobná poranění či kousnutí vám vyřeší a hojení urychlí přípravek HELP BALZAM. Ten pak můžete použít i pro sebe, když vás křeček škrábne nebo kousne.

Pro odstranění veškerých pachů v místnosti můžete použít osvěžovače vzduchu OREEGO TOMMY, s povzbuzující vůní citrusů, nebo TOMCAT TOMMY s vůní bylinek.

Přeji šťastný výběr,

 

Šárka Kapuciánová