AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

ŽIVOT DROBNÝCH ZVÍŘAT

13.01.2020

ŽIVOT DROBNÝCH ZVÍŘAT

Velká část populace, hlavně té české, má doma alespoň jedno zvíře. Jedná se převážně o rodiny. Děti pomalu dorůstají a začínají vyvíjet nátlak. Zejména v době před-narozeninové, před-sváteční, nebo před-vánoční není snadné rozmluvit jejich přání, tak se rodič pomalu smiřuje s jistou zodpovědností a začíná studovat potřeby drobných zvířat. Právě pro takové má  Aromafauna pár řádků a tipů.

 

 

KRÁLÍK DOMÁCÍ…

…ať je malý nebo velký, stále je to zodpovědnost. Živý tvor, součást rodiny a zaslouží si to nejlepší stejně jako vy.

Pro zpestření všedních dní, chuti a vůně sena použijte CANDIOL. Váš králík to náležitě ocení a zároveň mu poskytnete ochranu proti patogenním mikroorganismům v ústech a trávicím traktu.

Typické velké králičí uši. I s nimi se vážou časté zdravotní problémy např. ušní svrab. Ať už je tato či jiná diagnóza aktuální, nebo máte obavy z jejího výskytu, nabízíme olej FAUNA OTIS.Vytváří na sliznici ucha přirozený mastný film a díky svému obsahu má protizánětlivé a zklidňující účinky. Hubí jak dospělce, tak larvální stádia ektoparazitů.

A teď něco pro majitele. Jistě necháte své miláčky proběhnout po bytě/domě což je naprosto správné. Pohyb potřebuje každý. Ovšem králík je králík a málokdy se vrací do klece vykonat svou potřebu. Jak zabráníme nepříjemným pachům? AROMA SANITOL je výborný pomocník do každé domácnosti nejen pro svou vůni, ale hlavně pro výborné dezinfekční účinky.

 

 

MORČE…

…nenápadné, roztomilé, a tiché dokud se neotevře lednice. Troufám si tvrdit, že 80% chovatelů to zná. Jak zlepšit jejich imunitní systém, srst, nebo prostředí ve kterém žijí? To jsou otázky, na které vám rádi odpovíme.

 

Pokud chováme morče doma, je dobré předcházet známé rýmě, která se projevuje kýcháním a výtokem z nosu.  Vzniká ze suchého prostředí, a nepříznivě působí i prach z podestýlky, který vysušuje sliznici. Tento problém můžeme řešit nosním olejem FAUNA RINIS ,jehož úkolem je vytvářet ochranný film na nosní sliznici.

Aplikace je jednoduchá. Vkápneme olej na nosní houbu (čumák) a rostlinné oleje za podpory silic se postarají o průchodnost vzduchu, zvlhčení sliznic a zklidnění dýchacích cest.

 

Protože morče prapůvodně pochází z Jižní Ameriky, kde je vody poskromnu, je zřejmé, že koupání pro ně není dvakrát přirozené, ani příjemné.

 Ovšem jsou chvíle, kdy není jiná možnost. (výstava, velké ušpinění, kožní problémy…) Tuto situaci zlepšíme už jen tím, že použijeme přírodní mycí oleje.

 Morče důkladně namočíme (opatrně na oblast hlavy, může dojít např. ke vdechnutí vody), namícháme si mycí olej  HY-NEUTRAL  dle návodu a aplikujeme do srsti za doprovodu jemného masírování. Pod tekoucí vodou opláchneme.

V případě, že morče tráví čas venku je vystaveno riziku přenosu onemocnění a zavlečení parazitů. Doporučujeme použít mycí olej HY-INSI  s repelentními účinky.

Pro morčata s citlivou pokožkou, případně holá použijte HY-DERMAL

 

Čisté prostřední je důležité nejen pro lidi, ale i pro zvířata. Používejte při výměně podestýlky dezinfekční sprej FAUNA-DESINF, který klec příjemně provoní levandulí a ochrání zvíře před nechtěnými problémy.