AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Králici a jejich chování

26.11.2019

Králici a jejich chování

Může se stát, pokud si přinesete domů nového mazlíčka, že vám začne značkovat svoje místo. Je to jejich přirozené chování, kdy se ve svém prostředí cítí dobře a chráněn.

V dnešní době, si skoro každé dítě přeje králíčka pod stromečkem, za vysvědčení nebo k narozeninám. U nás tomu samozřejmě nebylo jinak. Pořídili jsme dceři k narozeninám vysněného králíčka beránka Kryšpína. Výbavu a vše potřebné jsme pořídili v obchodě se zvířaty, kde nám poradili – jak se o něj také starat.

 

Radost byla veliká.

Ze začátku jsem dceři pomáhala s každodenní péčí, ale rychle si zažila svoje nové povinnosti vůči dalšímu členu naší rodiny. To spočívá i v pravidelném čištění klece. Využíváme přípravky firmy Aromaterapie Fauna, které se nám zatím osvědčily. Podestýlku měníme cca za 14. dní, kdy klec umyjeme přípravkem AROMA SANITOL, který příjemně voní po pomerančích. Tento přípravek jsme si tak oblíbili, že ho používám i na vytírání celého bytu – všem vřele doporučuji. Kryšpínovi jsme pořídili i toaletu do klece, kterou jsme vložili právě do oblíbeného rohu, kam chodil na záchod. Tím se eliminoval i prostor k znečištění. Toaletu čistíme každý den a vždy ji vystříkáme přípravkem REMY ALCHEMY, pro likvidaci pachů. Proto nám vydrží stelivo i prostor stále v čistotě a bez pachů.

Stalo se nám, že přišla babička se svým pejskem a Kryšpín, jak si potřeboval hájit svoje místo, začal si ho značkovat. Využili jsme tak REMY ALCHEMY pro zničení nepříjemných pachů.

Králici mají komunikaci pomocí řeči těla a vydáváním zvuků. Řídí se pomocí pachů, kdy vyhodnotí očucháváním, jestli patříte do jeho rodiny nebo jste někdo nový.

S pozdravem Martina Š.