AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Všenky u morčat

19.05.2020

Všenky u morčat

Chováme doma morčata, u kterých se v srsti objevili hýbající se tečky až tyčinky. Pro všechny z vás, kteří s tímto nemají žádné zkušenosti, můžu říci, že je to běžný vnější parazit u morčat. Morčata se nakazí přímým kontaktem se zavšivenými zvířaty. Není to těžké, zavšivených morčat je spoustu. V prostředí všenky přežívají jen několik dní.

 

Jelikož se snažím používat převážně přírodní přípravky, můžu doporučit ty od firmy Aromaterapie Fauna.

Proti všenkám mám vyzkoušený mycí olej HY – INSI, který aplikuji naředěný přímo do mokré srsti. Důležité je ho používat ze začátku DENNĚ! Pouze jedno umytí nic neřeší.

Všenky jsou paraziti, kteří okusují kůži a živí se tak částečky kůže a lymfy nebo krví, která vyteče ze vzniklých ranek.  

Pokud je všenek na morčeti velké množství, objevuje se svědění, suchá, nekvalitní srst a řídnutí srsti nebo i vznikají lysiny. Na kůži mohou být stroupky a lupy. Morče také celkově neprospívá, hubne, chřadne.

Samozřejmostí je u všech vnějších parazitóz ošetření všech morčat v chovu a důkladná očista prostředí. Prostředí omývejte přípravkem AROMA SANITOL a k lokální dezinfekci použijte FAUNA DESINF.

 

Pavlína M.