AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

A teď něco pro koňáky

01.05.2019

A teď něco pro koňáky

Možná jste zaznamenali, že jsme na začátku letošního roku nachystali nové přípravky pro koně, konkrétně pro péči o kopyta. Podnět pro vytvoření řady pro koně přišel samozřejmě od Vás – chovatelů. Konečně tak na otázku, zda máme něco pro koně a něco na kopyta, můžeme odpovědět „ano“. Zkoušeli jsme různé kombinace éterických olejů a přípravky různé konzistence. V laboratoři jsme vytvořené směsi éterických olejů nechali otestovat např. na účinnost proti kvasinkám a plísním, jež mají při onemocnění kopyt také nezanedbatelnou úlohu. Nutné je i působení proti širokému spektru bakterií. Výsledkem jsou 3 přípravky, které se navzájem podporují a doplňují. „Z terénu“ od zkoušejících chovatelů a veterinářů jsme se dozvěděli, že se při testování neomezili jen na koně. Tak jsme se dověděli, že lihový přípravek funguje i na plíseň na lidském nehtu, HOOFINOL CARE „hojí rány na všem“ nebo pomohl i při vápence u kohouta.

 

HOOFINOL RAPID – lihový přípravek se širokým spektrem účinku určený k desinfekci kopyt, použitelný k denní péči. Osvědčil se u kopyt trpících hnilobou. Při akutní „vlhké“ hnilobě dochází během několika dní k zasušení a zastavení procesu změny rohoviny.

 

HOOFINOL CARE – přípravek hustší konzistence v dávkovacím aplikátoru vhodný pro péči o kopyta trpící hnilobou. Díky lanolinu do postižené oblasti neproniká vlhkost a dobře se uvolňují účinné molekuly přítomných éterických olejů. Přípravek se velmi osvědčil i při ošetřování podlomů či jiných ran, při ošetření kůže kolem korunky a na patkách či při péči o suchá kopyta. Éterické oleje navíc odpuzují hmyz.

 

HOOFINOL BALM – řidší přípravek pro denní péči o kopytní stěnu, zlepšuje stav rohoviny a pružnost, chrání proti vysychání a praskání. Éterické oleje působí preventivně proti rozvoji bakterií či plísní.

 

Novinkou je i přípravek REGENCOOL, chladivá lecitinová emulze vhodná k prokrvující regenerační masáži, zejména po fyzické aktivitě. Díky masáži dochází k odplavení produktů metabolismu tkání po zátěži, což má za následek relaxační efekt pro svaly, šlachy a klouby. Účinky jsou zajištěny éterickými oleji z máty, jalovce, hřebíčku, levandule, tymiánu, rozmarýnu, šalvěje a dalších rostlin. Využijeme jej po závodech, ale i při rehabilitačních masážích po úrazech a operacích.

 

Ale při nákupu pro svoje řehtající svěřence se nemusíte omezovat jen na novinky. Pro koně jsou určeny i další z již ověřených přípravků:

FAUNA LECITOL N - vynikající masážní médium. Přípravek vhodný i jako nosič pro éterické oleje a jejich směsi dle vlastní volby (např. repelentní směsi, směsi určené pro aplikaci při potížích s dýchacím systémem, oleje pro zklidnění atd.).

 

FAUNA THERMOL – přípravek určený pro prohřívací masáže při bolestivých stavech, ať již svalových nebo kloubních. Vhodný je také k ošetřování šlach po úrazech a dlouhodobých bandážích. Dochází k utlumení bolesti. Přípravek je koňmi velmi dobře snášen.

 

FAUNA DESINFAROMA SANITOL – prostředky pro čištění a desinfekci stájí, ale i chovatelských pomůcek a nástrojů.

 

ENDOPARAZIN – směs éterických olejů s širokým spektrem antiparazitárního účinku, používaný proti střevním parazitům.

 

FAUNA DENTOL – zubní olej určený k péči o zuby a k ošetřování ústní dutiny. Obsažené éterické oleje vynikají svými protizánětlivými a adstringentními účinky.

 

MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.