AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Jarní přípravy a úpravy.

03.06.2019

Jarní přípravy a úpravy.

Ne každý kůň to má rád, ale je to potřeba. Po dlouhé zimě, z jara prach a pot. To vše zanáší pokožku, způsobuje svědění, šupiny, lupy. Pokožka se potřebuje znovu nadechnout a my můžeme podpořit její regeneraci. Mycí olej HY-NEUTRAL použijeme pro koně s citlivou pokožkou, kde je očekávaný výskyt alergie. Oblíbený je mycí olej HY-INSI s repelentními účinky. Pokud se v srsti zabydlí nějací paraziti, je tato koupel nezbytná. U koní se velmi zřídka vyskytuje demodex, častěji svrab. I na takové případy Aromafauna myslela, když vytvořila HY-NEDEMOD, který svými účinky podporuje krém NEDEMOD. Po koupeli se kůň cítí mnohem lépe, krásně voní a tento příjemný pocit ho nemusí opustit ani v lese, kde je mnoho hmyzu.  Do vlhké srsti nastříkejte INSI SPRAY, přípravek na bázi lihu s nádhernou vůní tymiánu, cedru a lavandinu.

 

Nezapomeňme na kopyta. Začíná jaro, léto a sucho. Kopyta je třeba máčet a vlhkost v nich udržet. Pro denní péči nabízíme HOOFINOL BALM. Zlepšuje stav rohoviny, její pružnost, chrání před vysycháním a praskáním.

 

Konec konců s jarem přichází i sezóna aktivního pohybu. Buďte shovívaví a po dlouhé vyjížďce nebo náročném tréninku dopřejte koním úlevu. Masáž lecitinovou emulzí REGENCOOL pomáhá odplavovat produkty metabolismu tkání po zátěži, což má za následek relaxační efekt pro svaly, šlachy a klouby.

 

Váš miláček bude v sedmém nebi

 

Kateřina Glozová