AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Plazi a „éteráky“ - Jak na to?

05.02.2019

Plazi a „éteráky“ - Jak na to?

Naši plazí mazlíčci (ať už ještěři, želvy nebo hadi) nám přinášejí radost, ale nesmíme při péči o ně zapomínat na povinnosti týkající se hygieny. Mnoho éterických olejů působí proti bakteriím, a to včetně salmonel a odolných mykobakterií. Proto je náš přípravek FAUNA DESINF skvělým a užitečným pomocníkem i pro chovatele plazů.

 

Může se stát, že koupené zvířátko nepochází z úplně ideálního chovu. Pokud je chováno v nevyhovujícím prostředí a nesprávně krmeno, je náchylnější k onemocnění. Mohou se vyskytnout např. plísňová onemocnění kůže. Kromě nápravy jídelníčku a prostředí pomůže i MYCOS BALZAM, jehož použití je ideální doplnit koupelemi v mycím oleji HY­NEUTRAL s levandulovým éterickým olejem. Pro péči o plazy jsou vhodné také éterické oleje z borovice, jalovce, cedru, mateřídoušky či eukalyptu. Proti roztočům se hodí i éterický olej z čajovníku. Malé množství oleje nakapeme např. na kmeny umístěné v teráriích. Pokud zvíře nekoupete, můžete zvolit způsob postřiku, kdy do 100 ml vody přidáte 0,5 ml hotové směsi mycího a éterického oleje. Tu vytvoříte smícháním 100 ml HY­NEUTRAL s 30 kapkami éterického oleje. Pro koupele mícháme éterické oleje s HY­NEUTRAL v 2 až 2,5 % koncentraci, do 10 litrů vody vlijeme 1,5 ml směsi.

 

Vidíte, že uvedené koncentrace jsou velmi nízké, nemusíte se použití obávat ani u malých zvířátek. Koupele jsou vhodné i pro vodní želvy, které jsou nejčastějšími přenašeči právě salmonel. Podle zmíněného postupu ředění doplníme mycí olej éterickým olejem např. z šalvěje lékařské, která se vyznačuje výraznými antibakteriálními účinky.

 

Abychom vám použití éterických olejů pro vaše ještěry, želvy, hady i krokodýly ulehčili a nemuseli jste propočítávat správné koncentrace, chystáme sady mycích olejů a vybrané směsi éterických olejů, které jen jednoduše slijete dohromady, smícháte s vodou a rovnou používáte…

 

I vaši plazí miláčci si budou moci užít voňavou péči, která jim navíc pomůže třeba s kožními potížemi.