AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

ŠETRNÁ DEZINFEKCE TERÁRIÍ

23.06.2020

ŠETRNÁ DEZINFEKCE TERÁRIÍ

Pro hady, ještěrky, želvy a jiné plazy je velmi důležitá správná teplota a vlhkost v teráriu. Právě zmiňované teplo a vlhko tvoří ideální podmínky pro plísně a jiné mikroorganismy. Proto je péče o příbytky terarijních mazlíčků nezbytná. Jak se ale zdraví ohrožujících plísní a bakterií zbavit? Jednoduše a hlavně šetrně! Pro vymytí terária se perfektně hodí AROMA SANITOL s osvěžující exotickou vůní pomerančů. Dezinfekční přípravek stačí smíchat s malým množstvím vlažné vody. AROMA SANITOL můžete využít k otření všech ploch terária. A v čem že vězí ono kouzlo dezinfekce? V éterických olejích z pomerančů a tymiánu, které jsou známé právě svými dezinfekčními účinky.

Ale pozor! Bakterie, plísně a jiné mikroorganismy se nevyskytují jen na skleněných plochách terária. Schovávají se i v jeho vybavení, jako jsou větve, kůry, kameny, misky a jiné dekorace. S dezinfekcí těchto předmětů vám pomůže přípravek FAUNA DESINF. Pomocí rozprašovače dekoraci jednoduše postříkejte a uzavřete ji na několik hodin do igelitového pytle, aby nedošlo k příliš rychlému odpaření účinných látek. Také zde se o dezinfekční účinek starají éterické oleje z tymiánu, čajovníku, hřebíčku a levandule.

Na sklech akvárií a terárií se také velice často usazuje nevzhledný, odolný vodní kámen. S jeho odstraněním může snadno pomoci dezinfekční přípravek ORANGE ACIDOL. Jeho složení je trochu kyselejší než u jeho staršího brášky ORANGE SANITOLU. Dokáže si tak mnohem lépe poradit s šedou usazeninou.

Nemalou výhodou všech přípravků je nádherná vůně, která provoní nejen terárium ale i celou vaši domácnost.

Pokud jsou součástí terária živé rostliny, pak i ty se mohou stát dobrým domovem pro různé plísně a škůdce. V takovém případě je třeba rostliny pravidelně omývat přípravky s přírodním složením z řady AROMAFLORA. Ošetřením rostlin těmito přípravky nijak neohrožujete zdraví vašich terarijních mazlíčků, právě naopak. Odpařováním účinných látek se v teráriu vytváří blahodárné a prospěšné prostředí.

 

Iva Šimonková