AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Agáta – agama vousatá

23.09.2019

Agáta – agama vousatá
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
K vánocům jsme podarovali mým rodičům agamu vousatou. Jelikož si už dlouho přáli tuto nenáročnou ještěrku, přišlo nám to vhodné. Všechno potřebné měli načtené, místo na terárko bylo také připravené. Radost byla veliká, jako u malých dětí, takové splněné přání. Vybavené terárko i s agamou bylo již připraveno s velkou mašlí na svém místě…schované za stromečkem.
Od té doby vše probíhá báječně, agama krásně roste a prospívá. I v letních měsících s námi trávila volné chvilky na zahradě. Mamka ji přizpůsobila postroj pro hlodavce na její rozměry, a tak si užívala sluníčka s námi.
Jelikož se nesvléká vcelku, ale po částech, tak se občas stalo, že na nohách a prstech zůstala stará kůže. Terárium má vybavené nejen přírodními kmeny, které ji vždy pomohly při svlékání.  Ze začátku jsme si vystačili pouze s lázní ve vlažné vodě, kde se kůže z prstů uvolnila. Bohužel, něco málo přeci jen zůstalo v záhybech nohou. Začalo vrstvení staré kůže, kdy nepomáhala samotná voda, ani opatrné sundávání pinzetou. Oslovili jsme obchody se zvířaty a chovatele, kde jsme dostali kontakt na přírodní kosmetiku pro zvířata. Zkusili jsme tak mycí olej pro citlivou pokožku se sklony k ekzémům HY – DERMAL. Tento olej jsme naředili s vodou a vytvořili tak léčivou koupel. Super. Používáme už tuto koupel pravidelně, protože naší Agátě vyhovuje ten meduňkový nádech. Občas použijeme i do rozprašovače.
Jinak perfektně prospíváme a připojuji i foto naší spokojené Agáty.
 
Tereza Řeháčková