AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Výchova psů

Základy dobrého přivolání

14.01.2016

Přivolání volně se pohybujícího psa zpět k psovodovi je možná nejdůležitějším úkonem, který se v komunikaci mezi psovodem a jeho psem vyskytuje. Pro hodně majitelů psů je taky akcí nejobávanější, protože sotva psi trochu odrostou štěněčímu věku a začnou se víc zajímat o podněty z okolí, postupně přestanou na volání psovodů reagovat a oni pak nevědí, co s tím.

přečíst článek

Obvyklé problémy čerstvých majitelů asistenčních psů

14.01.2016

Majitelé asistenčních psů se v prvních měsících společného soužití s novým společníkem běžně setkávají s různými problémy. Některé jsou specifické pro určitou dvojici, jiné se běžně opakují téměř u každého. Pojďme se blíž podívat na několik z těch obvyklých.

přečíst článek

Nejen, že se psi nikdy neperou doopravdy

14.01.2016

Na článek „Psi se nikdy neperou doopravdy“ v prosincovém čísle Vozíčkáře, mi přišlo dost ohlasů. Ozývali se neznámí lidé po přečtení článku v časopisu, i moji známí, kteří čtou vozíčkáře na webu. Většina z nich se mnou moc nesouhlasila a nejvíc asi ti, kteří mají se psy letité zkušenosti. Hledali různé skuliny a výmluvy, ale nikdo z nich mi nezdůvodnil, proč by přirozené chování psů mělo vypadat jinak. Proto, abych uvedl zmíněný článek na pravou míru, musím se o tématu ještě trochu rozepsat.

přečíst článek

Psi se nikdy neperou doopravdy

14.01.2016

Může to být pravda? Zvlášť když v každém parku potkáte majitele psího raubíře, který vám hned hlásí „On se pořád s někým pere, ale to je přeci u psů normální“ nebo „My pořád platíme někomu za veterinu, ale to je proto, že on je tak dominantní“ , případně „…a tak si se psama vyřizuje účty, ale to přece dělají všichni psi“ a podobně. Přesto, že takovéhle názory se pejskařskou komunitou vinou jako rybářská latina o velikosti chycených ryb komunitou rybářskou, troufám si tvrdit, že tomu ve skutečnosti tak být nemá.

přečíst článek

Navádění, motivace a odměňování psa pamlsky

14.01.2016

Ten poměrně složitý název dnešního povídání souvisí s otázkou, kterou lidé pokládají velice často: „Kdy mám pamlsky přestat používat, u jak starého psa?“ Odpovídám většinou: „Nikdy, daleko důležitější je, jak pamlsky používáte.“ Možná, že si málokdo z vás uvědomuje, i když to v praxi asi podle citu tak děláte, že pamlsky je možné používat třemi způsoby: pro navádění, motivaci a odměňování.

přečíst článek

Jak podpořit vašeho psa na veterině

14.01.2016

Troufám si tvrdit, že obavy psů z veterinární ordinace většinou nepochází z nepříjemné předchozí zkušenosti. Hodně psů na veterině zažije jen klinické vyšetření, nějaké to očkování, případně ostříhání drápů. Daleko víc jsou jejich obavy ovlivněny následujícími dvěma vlivy.

přečíst článek

Junior potřetí - proč tak rád aportuje

14.01.2016

Mému štěněti Juniorovi je devět měsíců. Je to hubený pubertální výrostek, který už objevil, že na světě jsou fenky a že mohou být hodně zajímavé, že s ostatními kluky je občas třeba změřit síly a který taky, zdá se, občas trpí náhlou hluchotou, když po něm chci něco, co se mu zrovna nehodí do krámu. Máme ale jednu společnou zábavu, pro kterou kdykoli zapomene na fenky a nepřeslechne výzvu k ní ani uprostřed smečky psích kamarádů. Tou zábavou je aport.

přečíst článek

Výběr chovatelské stanice, vrhu a štěněte

14.01.2016

Dnes mi prosím promiňte vy, kteří již pejska máte, tentokrát to možná nebude nic pro vás. Ale zařazuji tohle téma proto, že se mě na způsob výběru štěněte lidé dost často ptají a jelikož jsem loni takový výběr sám absolvoval, zformuloval jsem svoje myšlenky do podoby několika bodů.

přečíst článek

Junior roste

14.01.2016

V první části vyprávění o našem malém Juniorovi jsem psal, že se už ani nepamatuji, jaké to je mít doma štěně. Teď, po více než dvou měsících soužití jsem až překvapený, jak krásně to se štěnětem jde, jak je komunikativní a jak plynule se učí.

přečíst článek

Junior

14.01.2016

Najednou tu byl třináctý březen, a já si uvědomil, že se cítím naprosto nepřipraven. Deset let jsem neměl nic do činění se štěnětem. Od doby, kdy měl Indy osm kilo místo čtyřiceti, jsem sice vychoval a vycvičil řadu psů, ale to byly vždycky adolescentní psí slečny, které mi nakonec stejně utekly.

přečíst článek