AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

JEŽEK NA ZAHRADĚ / JEŽEK DOMA?

04.11.2019

JEŽEK NA ZAHRADĚ / JEŽEK DOMA?

Proč ne? Mít ježky na zahradě není vůbec špatné už jen proto, že jejich nejoblíbenější jídelníček se skládá z otravného hmyzu a slimáků. Je pár věcí, na které byste si měli dát pozor. Například nádrže s vodou, kam by mohl spadnout, před sekáním projděte zahradu, jestli se někde nevyhřívá, a pokud pálíte hromady dřeva nebo listí, prohrabte je a ujistěte se, že se tam neschovává před sluníčkem.

Ježek v zimě hibernuje a než k tomu dojde, potřebuje mít dostatečné tukové zásoby. Co když se to nějakému nepovede?  Co když se uprostřed zimy potlouká po zahradě naprosto vysílený? Pak ho vezměte domů! Je všeobecně známo, že ježek je prvotřídní přenašeč blech, tak neváhejte a použijte mycí olej HY-FLEA. Lze jej naředit 1:5 s teplou vodou a nastříkat přímo do srsti. Zpočátku je vhodné aplikaci opakovat denně, alespoň po 2 týdny. Ubytujte ho v plastové boxu s minimálními rozměry 90 x 45 cm, není vhodný chov v klecích, protože jsou velmi citliví na průvan. Domeček k odpočinku – dřevěný, můžete použít starou čepici nebo látkový pytlík, do napáječky /misky s vodou přidejte VITAMÍN C na podporu imunity. Ježek je velmi hravý, proto mu dejte do boxu kolotoč, dřevěné kuličky a další hračky. Bude vám také vděčný za volný pohyb po bytě. Na podporu dýchání mu na jednu z dřevěných kuliček nakapejte směs éterických olejů REPTIRESPI, ta také pomáhá udržet prostředí mikrobiálně čisté. K čištění a dezinfekci plastového boxu použijte AROMA SANITOL, do okolí nastříkejte aromadeodorant TOMCAT TOMMY / OREEGO TOMMY. Příjemná vůně osvěží váš byt a blahodárně působí na psychiku všech členů domácnosti, včetně ježka.

Péče o zesláblého ježka, který není v dostatečné kondici pro zimní spánek, není jednoduchá – pokud se na to necítíte, vyhledejte pro něj pomoc třeba v některé ze záchranných stanic pro volně žijící zvířata.

 

Kateřina Glozová