AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

REGENCOOL – chladivá masážní emulze pro zvířata

03.09.2019

REGENCOOL – chladivá masážní emulze pro zvířata

Na první pohled se to možná zdá zvláštní… provádět u zvířat masáž. Ale opravdu se nejedná o nějaký rozmar. Uvědomme si, jak blahodárný účinek může mít masáž na naše tělo – pomáhá při bolestech kloubů a svalů, při rekonvalescenci po úrazech, k omezení vzniku srůstů po operacích, může pomoci zvýšit rozsah pohybu. Proč ji tedy nedopřát i našim zvířecím přátelům?

 

K FAUNA LECITOL N (používanému jako neutrální masážní médium) a hřejivému přípravku FAUNA THERMOL letos přibyla novinka – chladivá masážní emulze REGENCOOL. Je určena zejména pro regenerační masáže po fyzické zátěži. Využijeme ji zejména pro psy a koně – a nemusí se jednat jen o vrcholové „sportovce“, jako jsou chrti, saňoví psi nebo dostihoví koně. Vhodná je i pro pejsky po náročnější procházce nebo pro koně po delší letní vyjížďce – emulze opravdu příjemně chladí. Díky masáži dochází k odplavení produktů metabolismu z tkání, což má za následek relaxační a regenerační efekt pro svaly, šlachy a klouby. Přípravek byl vyvinut ve spolupráci s profesionálními fyzioterapeuty.

 

Co vše v REGENCOOLu najdete za „ingredience“? Chladivý účinek má na svědomí zejména éterický olej z máty peprné (obsahující menthol), z šalvěje nebo citronu. Menthol zvyšuje místní prokrvení tkání, působí antisepticky a tlumí bolest. Levandule, hřebíček i tymián působí protizánětlivě, tymián má i protikřečové účinky. Jalovec zvyšuje vylučování produktů metabolismu ledvinami. Složkou rozmarýnu a šalvěje je kafr, který urychluje proces zánětu a podporuje jeho vstřebávání, tlumí bolest a podporuje prokrvení tkáně..., ale účinných látek je zde mnohem více.

 

Vzhledem k přítomnosti eugenolu a dalších složek omezujících bolest není vhodné přípravek používat před výkonem (aby zvíře nepřekročilo své limity, na které by jej bolest upozornila).

 

REGENCOOL pomůže i jako přípravek k ochlazení během parných letních dní, které jsou nepříjemné zejména pro huňatá plemena, jako je novofundlandský pes, bernský salašnický či leonberger. Emulzi aplikujte na krk, břicho a slabiny.

 

MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.