AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Články

OVCE DOMÁCÍ

29.10.2019

Malý přežvýkavec chovaný po celém světě převážně pro vlnu, maso a v menší míře pro mléko. Má nejdelší trávicí ústrojí, proto dokáže velmi dobře využít živiny i z chudšího – ne závadného - krmiva.

přečíst článek

LEVANDULE LÉKAŘSKÁ

21.10.2019

Stálezelený polokeř dosahující výšky maximálně 70 cm. Světově velmi uznávaná bylina hlavně pro své léčebné účinky, hojně se využívá k odpuzování hmyzu.

přečíst článek

APPALOOSA

15.10.2019

Název APPALOOSA vznikl podle řeky Palouse protékající státy Washington a Idaho. Patří nádherným koním, kteří stáli už po boku indiánů kmene Nez Percé.

přečíst článek

VYZPOVÍDALI JSME NAŠI VETERINÁŘKU

30.09.2019

Správná zoohygiena je zásadní nejen při péči o kopyta, jedná se o opatření, kterými můžeme předejít řadě zdravotních problémů…

přečíst článek

KOZLÍK LÉKAŘSKÝ

17.09.2019

je léčivá rostlina z čeledi zimolezovitých s charakteristickým zápachem. Od 12. století je využívaný především na problémy s nespavostí, nadýmáním, tiší bolest, stres a úzkostné stavy.

přečíst článek

MALASSEZIÓZA – KVASINKOVÁ INFEKCE

10.09.2019

S touto kvasinkovou infekcí se setkáváme převážně u koček a psů. Kvasinky se vyskytují běžně v zevním zvukovodu, análních váčcích, okolí análního otvoru a vulvy.

přečíst článek

Oddych po sezóně

03.09.2019

Oddych po sezóně potřebujeme nejen my lidé, ale i zvířata. Koně se zaměřením do vysokého sportu, vytrvalostních disciplín, ale i koně v tréninku. Nesmíme však opomenout koně starší. Ti mají svá nejlepší léta za sebou, odpracováno mnoho hodin a někteří mají na svých kontech nespočet trofejí.

přečíst článek

Kopyta a jejich problémy

03.09.2019

Koňské kopyto je velmi složitý orgán. Je to základní kámen, o který je třeba se řádně starat a dbát na jeho kvalitu. Je odrazem správné výživy, životního prostředí, pohybu a podkovářských prací.

přečíst článek

REGENCOOL – chladivá masážní emulze pro zvířata

03.09.2019

Na první pohled se to možná zdá zvláštní… provádět u zvířat masáž. Ale opravdu se nejedná o nějaký rozmar. Uvědomme si, jak blahodárný účinek může mít masáž na naše tělo – pomáhá při bolestech kloubů a svalů, při rekonvalescenci po úrazech, k omezení vzniku srůstů po operacích, může pomoci zvýšit rozsah pohybu. Proč ji tedy nedopřát i našim zvířecím přátelům?

přečíst článek

Parazité koní

03.09.2019

Kolikrát lidským okem neviditelní, přesto velice zákeřní. Vyskytují se všude kolem nás a spousta z nich má v oblibě naše chlupaté řehtající miláčky. Na trhu je mnoho chemických přípravků, ale příroda má vždy navrch.

přečíst článek