AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Články

Igor, Marta a Lajla

19.07.2018

Asistenční psi se pomalu dostávají do povědomí veřejnosti. I když lidé mají zatím většinou jen trochu nejasnou představu o tom, co dovedou. Že podávají věci, otevírají dveře nebo pomáhají při svlékání a oblékání páníčka.

přečíst článek

JAK NA HOT SPOTY? … S FAUNA DESINF!

10.05.2018

Hot spot neboli pyotraumatická dermatitida je rychle se rozvíjející bakteriální zánět kůže, který dokáže pořádně potrápit psy, ale i kočky.

přečíst článek

Aromafauno – děkujeme!

09.05.2018

Jednoho nešťastného dne si náš milovaný kocour Charlie (rozmazlený modrý Briťák) zlomil packu na zadní noze. Samozřejmě následovala nákladná operace a po ní stejně nákladná a dlouhá rekonvalescence doprovázená častými převazy.

přečíst článek

Kvasinky v psím uchu… Co s nimi?

09.05.2018

Záněty uší patří mezi časté potíže, se kterými musí naši psí mazlíčci zamířit na nechtěnou návštěvu k veterináři. Při postižení zevního zvukovodu hovoříme o tzv. otitis externa, onemocnění však může při dalším rozvoji zasáhnout i střední ucho.

přečíst článek

Přípravky pro péči o kopyta… Novinka nejen pro koně

09.05.2018

Pečovat o kopyta a udržet je zdravá je zásadní pro každého chovatele koní – nebo by to tak alespoň mělo být. Stav rohoviny ovlivňuje mnoho faktorů, zejména péče o kopyta ve spojení s odpovídající zoohygienou. Důležitý je dostatek pohybu zvířete a správné krmení. Některá zvířata mají však k potížím s kopyty i dědičné predispozice.

přečíst článek

Laboratoř potvrzuje: éteráky opravdu fungují i proti plísním

09.05.2018

Pro naše věrné zákazníky to není zas takové překvapení – vždyť řada z Vás má vyzkoušené přípravky MYKOSAN-‑N a MYKOSAN-‑H určené pro péči o pokožku a nehty trpící plísňovým onemocněním.

přečíst článek

Ježíšek přinesl štěňátko nebo koťátko…

06.02.2018

Možná, že i pod Vaším vánočním stromečkem se objevil mňoukající nebo štěkající dáreček. A i když se Vaše děti dušovaly, že se o štěňátko nebo koťátko budou starat, úplně bych na to nespoléhala… Práce bude určitě dost pro všechny členy rodiny.

přečíst článek

Včela životodárná

06.02.2018

Mnozí vnímají včelu medonosnou jako obtížný hmyz, který je svým bzučením vyrušuje při popíjení nedělní kávy na zahrádkách restaurací stejně jako vosy. Přitom na jejich drobném tělíčku leží obrovské břímě.

přečíst článek

Silice ve veterinární péči - review

21.12.2017

Silice (v anglicky psané literatuře „essential oils“) obsahují různorodé sloučeniny s širokým spektrem účinků. Proto jsou objektem výzkumu, neboť stoupá zájem o nesyntetické a ekologicky snadno odbouratelné přípravky.

přečíst článek

Ušní olej – nejen prevence potíží s ušima

07.12.2017

Potíže s ušima umí psy i kočky pěkně potrápit. Některá psí plemena s převislýma ušima jsou díky jejich anatomické stavbě k těmto problémům vyloženě předurčena.

přečíst článek