AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Články

DIFUZÉRY

13.05.2019

Většina chovatelů cestuje se svými zvířecími mazlíčky autem na chalupu, k veterináři, na výstavy, k vodě, apod. V letních měsících je pro nás kolikrát i nezbytné provonět vnitřek auta po našich mazlíčcích.

přečíst článek

Co trápí včely?

01.05.2019

Pokud nejste včelaři, jsou pro Vás včely asi jen ten šikovný hmyz, díky kterému si můžete pochutnávat na medu. Kromě toho si jich určitě všimnete, když dostanete žihadlo. Život včel je přitom tak zajímavý! Víte třeba, že si včely předávají informace o umístění zdrojů potravy pomocí speciálních včelích tanečků?

přečíst článek

Antiparazitika

01.05.2019

Jak s éteráky na kousavé breberky. Není s podivem, že éterické oleje mají repelentní účinky. Rostliny tvoří silice s cílem bránit se před škůdci, tedy i před škodlivým hmyzem. Různé éterické oleje působí repelentně proti různým druhům obtížného hmyzu nebo roztočů s různou intenzitou.

přečíst článek

Bezpečnostní symboly a jejich význam.

01.11.2018

Co to vlastně nařízení CLP je? Nařízení (ES) č. 1272/2008 o klasifikaci, označování a balení látek a směsí.

přečíst článek

Adepti na asistenční výcvik

19.07.2018

Výcvik asistenčních psů začíná ve věku kolem jednoho roku. Je to proto, že až v tomhle věku je do značné míry ukončen vývoj kostry, a až tehdy je možné posoudit zdravotní stav psa s určitou perspektivou do budoucna.

přečíst článek

Ježíšek přinesl štěňátko nebo koťátko…

06.02.2018

Možná, že i pod Vaším vánočním stromečkem se objevil mňoukající nebo štěkající dáreček. A i když se Vaše děti dušovaly, že se o štěňátko nebo koťátko budou starat, úplně bych na to nespoléhala… Práce bude určitě dost pro všechny členy rodiny.

přečíst článek

Včela životodárná

06.02.2018

Mnozí vnímají včelu medonosnou jako obtížný hmyz, který je svým bzučením vyrušuje při popíjení nedělní kávy na zahrádkách restaurací stejně jako vosy. Přitom na jejich drobném tělíčku leží obrovské břímě.

přečíst článek

Silice ve veterinární péči - review

21.12.2017

Silice (v anglicky psané literatuře „essential oils“) obsahují různorodé sloučeniny s širokým spektrem účinků. Proto jsou objektem výzkumu, neboť stoupá zájem o nesyntetické a ekologicky snadno odbouratelné přípravky.

přečíst článek

Kozy sem, červy ven – první zkušenosti s ENDOPARAZINEM

09.11.2017

Hola, hola, zima volá, je dobré nemít zvířata pohublá a holá. Pokud chováte nějaká hospodářská zvířata, pak mi dáte za pravdu, že jedním z nejběžnějších opatření pro udržení zdraví zvířat je odčervování.

přečíst článek