AROMAFAUNA

AROMATERAPEUTICKÉ VETERINÁRNÍ PŘÍPRAVKY

Články

REGENCOOL – chladivá masážní emulze pro zvířata

03.09.2019

Na první pohled se to možná zdá zvláštní… provádět u zvířat masáž. Ale opravdu se nejedná o nějaký rozmar. Uvědomme si, jak blahodárný účinek může mít masáž na naše tělo – pomáhá při bolestech kloubů a svalů, při rekonvalescenci po úrazech, k omezení vzniku srůstů po operacích, může pomoci zvýšit rozsah pohybu. Proč ji tedy nedopřát i našim zvířecím přátelům?

přečíst článek

Parazité koní

03.09.2019

Kolikrát lidským okem neviditelní, přesto velice zákeřní. Vyskytují se všude kolem nás a spousta z nich má v oblibě naše chlupaté řehtající miláčky. Na trhu je mnoho chemických přípravků, ale příroda má vždy navrch.

přečíst článek

Nemoci přenášené hmyzem a klíšťaty, které si váš pejsek může přivézt z dovolené

03.09.2019

Proč si musí i zvířecí cestovatelé na dovolenou přibalit repelent? Protože je při cestování nemusí potkat jen samé příjemné věci. Psi si ze zahraničních cest, zejména ze Středomoří, mohou dovézt i onemocnění jako leishmanióza, dirofilarióza či babezióza.

přečíst článek

Štěňata – mýt, či nemýt?

03.09.2019

…toť otázka. Když se štěňátka narodí, první očištění má na starosti jejich matka, i když chovatel jí často pomůže.

přečíst článek

Péče o zvířata … s bílou srstí

02.09.2019

Je jedno, o jaké zvíře se jedná, hygiena a péče o oči i uši je velice důležitá. Dnes se zaměříme na oči, se kterými mají problém především zvířata bílé srsti (psi, kočky, králíci, …)

přečíst článek

BARFOVÁNÍ NENÍ JEN O SYROVÉM MASE

30.07.2019

O BARFOVÁNÍ, neboli krmení syrovou stravou, jste už jistě slyšeli. Tento způsob stravování má své odpůrce, ale i zastánce. My se v tomto článku budeme věnovat především příznivcům barfování.

přečíst článek

KOČKY A ÉTERICKÉ OLEJE? NÁZOR VETERINÁŘKY

16.07.2019

Používání éterických olejů v prostorech, kde se pohybují kočky, je celkem diskutované téma. Na jeden takový dotaz z poradny nedávno odpovídala naše veterinářka MVDr. Alena Vaníčková, Ph.D.

přečíst článek

PROPOLIS

01.07.2019

Propolis účinně pomáhá při zánětech jakéhokoliv druhu a látky v něm posilují obranyschopnost u zvířat i lidí.

přečíst článek

Dovolená ve středomoří se zvířaty? Pozor na komáry a klíšťata!

21.06.2019

Proč si musí i zvířecí cestovatelé na dovolenou přibalit repelent?

přečíst článek

DIFUZÉRY

13.05.2019

Většina chovatelů cestuje se svými zvířecími mazlíčky autem na chalupu, k veterináři, na výstavy, k vodě, apod. V letních měsících je pro nás kolikrát i nezbytné provonět vnitřek auta po našich mazlíčcích.

přečíst článek